SON DAKİKA
Hava Durumu

İNSAN KENDİNE HAYATI ÖĞRETMELİ

Yazının Giriş Tarihi: 08.09.2020 16:10
Benim hayatım dediğimiz her günümüz, bize özel olan kendi işimize yarayan, sadece kendimizi düşünen bir düzenin tam ortasında bir şans doğabilir.

Bu durum karşısında nasıl bir duruş sergilememiz gerektiğini insanlık değerlerini göz önünde bulundurmak gerektiğini ve gerekirse toplumsal değeri var ise bu bize bir fırsat olsa da biraz iyi düşünüp öyle karar verebiliriz. O toplumda bencil keser misali kendimize farklı göstergeler, farklı çevre imkanı bulabiliriz.

Tam anlamda hayatı öğrenme yeri ailemizdir bizim, önce baba nasıl bir aile reisi nasıl bir duruş sergiler bu süreci çok iyi şekilde takip etmeliyiz. Babamız dışarıdaki ve ev içindeki dengeyi kuran güçlü bir insandır ve o dengelerin zorluklarını, zahmetini genelde annemize, bizlere yansıtmaz gayet soğukkanlı bir şekilde idare eder durumu. En iyi idarecidir babalarımız her zaman çaydaki şeker gibidir gülümsemesi.

Ve babadan işi daha zor olan annelerimiz...  Annemizden alacağımız hayat dersleri çok çok önemli besmeleyi anneden, eve helal ekmek getirmeyi babadan öğrendiğimize göre kolay bir iş yok sanırım. Annemiz bizim büyüme sürecinde aileye yeni bir üye olmamız için gece gündüz uyumadan, yemeden, içmeden önce ailenin yeni üyesi bizleri aileye kazandırmak için çalışır. Gerçekten hem annenin hem de babanın işi zor bu zorluklara rağmen olumsuz her şeyin karşısına önce onlar siper olurlar. Bazı zaman evde evrensel güzellikler yaşanır ve yaşatılır çünkü babanın evdeki her iyi veya iyi olmayan davranışları bizim açımızdan olumsuz karşılanmamalı, hayata alışma zamanı olarak değerlendirmeliyiz. Hele anneler bazı zamanlarda çok caydırıcı ve yaptırım uygulamaya çalışır, bu durumda bizim açımızdan hayırlı karşılanmalı. Biliyoruz ki anneler en merhametli olanlardır. Kısaca evde yaşadığımız her şey bize hayatı öğretmekte bazı var olan şeyleri yokluğunu yaşamak, bazı zamanlarda yokluğu varlığa döndürmek için yapılan mücadeleleri yaşamak enteresan gelebilir.  Ama bizim yaşayacağımız geri kalan zamanda neler olacağının alt yapısını yaşıyoruz çünkü yaşayacağımız hayatı toprağa benzetebiliriz ne ekersek onu biçeriz. Her gün, gelecek günün habercisidir...


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.