SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeniden Refah Uzman Çavuşlar İçin mücadele ediyor! 

Yeniden Refah Partisi İçişleri ve Kamu Politikaları Başkanı Mustafa Kazım Alpay Uzman Çavuşlar Federasyonu’nu ile TBMM’de Biraraya Geldi

Haber Giriş Tarihi: 15.07.2023 22:28
Haber Güncellenme Tarihi: 15.07.2023 22:28
Kaynak: KAAN KOÇAK
Yeniden Refah Uzman Çavuşlar İçin mücadele ediyor! 

Uzman Çavuşlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici ve beraberinde ki heyet Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleri Mehmet Aşıla, Doğan Bekin ve İçişleri ve Kamu Politikaları Başkanı Mustafa Kazım Alpay ile TBMM’de görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye sırasında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’da telefon aracılığı ile katıldı. Uzman Çavuşların mesleki güvenceye kavuşmasına yönelik yaptığı çalışmalar nedeniyle Refah Partisine teşekkür eden heyet TBMM’de konunun gündeme getirilmesini talep etti. 

Alpay “ Kanun Teklifi Vereceğiz “ 

İçişleri ve Kamu Politikaları Başkanı Mustafa Kazım Alpay genel kurul çalışmaları başladıktan sonra meclise konu ile ilgili kanun teklifi verileceğini ifade etti. Alpay “ Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın talimatları ile çalışmalarımıza başladık. TBMM genel kurul çalışmaları yeninden başlayana kadar Uzman Çavuşlar Federasyonu ile dirsek temasında olacağız ve kanun teklifini hazır hale getireceğiz. Ardından milletvekillerimiz TBMM’ye uzman çavuşlarımızın 926. Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa dahil edilmesine yönelik kanun teklifimizi sunacaklar. Seçimden önce söz verdiğimiz üzere toplumsal beklentileri ve kamudal mağduriyetleri çözmek üzere gayretlerimiz devam ediyor. Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda Diğer mağduriyetlere ilişkinde çözüme yönelik adımları ivedilikle atmaya başladık. İnşaAllah tüm bu problemlerin ortadan kalkmasına vesile olacağız “ dedi. 

Uzman Çavuşlar Federasyonu Başkanı Ali Tilkici Alpay’a çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı uzman çavuşlar adına teşekkürlerini iletti.

HABER:KAAN KOÇAK

Kaynak: KAAN KOÇAK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.