SON DAKİKA
Hava Durumu

TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi görüşmeleri sürüyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulda, "8. Yargı Paketi" olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri sürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 07:53
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 07:53
Kaynak: İHA
TBMM Genel Kurulunda 8. Yargı Paketi görüşmeleri sürüyor

8. Yargı Paketi'ne ilişkin görüşmeler TBMM Genel Kurulunda devam ediyor. 

TBMM Genel Kurulunda, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde kayyım atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun kayyım olarak atanabilmesine" yönelik düzenleme 8. Yargı Paketinden çıkarıldı.

Görüşmelerde, Genel Kurulda kabul edilen değişiklik önergesiyle, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt, silahlı örgüte silah sağlama, terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde yargı mercilerince kayyım atanmasına karar verildiği takdirde, bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kayyım olarak atanabilmesini" içeren düzenleme teklif metninden çıkarıldı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.