SON DAKİKA
Hava Durumu

Söz verilmişti ama mülakatlar devam ediyor!

Mahkeme, Aile Bakanlığı'nın Mülakat Israrı Talebini Reddetti. Yeni Sınav Kurulu Doktora Şartını Yerine Getiremedi 

Haber Giriş Tarihi: 16.10.2023 22:59
Haber Güncellenme Tarihi: 16.10.2023 22:59
Kaynak: ERTAN ADANA
https://www.yenisehiryorem.com/
Söz verilmişti ama mülakatlar devam ediyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde kamu personeli alımında mülakat uygulamasına son verileceği sözünü vermesine rağmen mülakatlar devam ediyor. T24’ün "Mülakat sınavında yeni skandal: Lisans mezunu yönetim kurulu üyesi tarafından elenen doktoralı aday" başlığıyla gündeme getirdiği sözlü sınavın dava konusu olduğu gündeme çıktı ve Manisa 2. İdari Mahkemesi'nin bir adayın sınavını iptal ettiği açıklandı. 

"5 Dakikadan Daha Kısa Süre Ayrıldı" 

Alınan bilgiye göre, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler Kurumu'nda sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapan Selman Bölükbaşı, terfi ve unvan değişikliği için yapılan sözlü sınavda 70 puan alarak yedek olarak belirlenmesi sonucuna itiraz etti. Bölükbaşı, açıklamasında doktorasını açıklasa da sınav kurulu görevlilerinin eğitim seviyesinin kendisininkinden düşük olduğunu, böyle bir durumun sınav yönetmeliğine aykırı olduğunu iddia etti.  Bölükbaşı ayrıca, komite yönetim kurulunda adı geçen kişilerin görüşmeye katılmadığını, bunun yerine yetki verdikleri kişilerle görüştüğünü ve kendisine görüşme için 5 dakikadan az süre verildiğini iddia etti.

Mahkeme, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın mülakat ısrarını kabul etmedi. Sözlü puan ile elenen doktora öğrencisinin başvurusunu değerlendiren mahkeme, sınav kurulunda yüksek lisans derecesine sahip üyelerin de yer alması nedeniyle sınavı durdurdu. Bakanlık, savunmasında doktora anabilim dalı başkanı eksikliğine dikkat çekerek yeni bir sınav komisyonu oluşturdu. Ancak bu yeni kurul da gerekli şartları yerine getiremedi. Sınavın bu kurul tarafından yapılması durumunda dava sürecinin yeniden başlaması bekleniyor.

HABER:ERTAN ADANA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.