SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Göktaş çocuklar için kitap seslendirdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Dünya Çocuk Kitapları Haftası çerçevesinde çocuklar için kitap seslendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 18:20
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 18:20
Kaynak: İHA
Bakan Göktaş çocuklar için kitap seslendirdi

Bakan Göktaş, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu Çocuklar İçin Türk Masallarından Seçmeler dizisinden Altın Dilli Kız isimli masal kitabını seslendirdi. Altın Dilli Kız kitabının Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Çocuk Dostu Kitap" değerlendirmesinde yer alan, evrensel ahlak kurallarına uygunluk, milli manevi değerlerle uyumluluk, çocukların psikososyal gelişmelerine sunulan katkı, dil gelişimine sağlanan yarar gibi birçok başlıktan tam puan aldığı ve çocuklar için yararlı bir kitap olarak nitelendirildiği bildirildi. 
Seçilen kitabı Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün gönüllü okuyucuları için ayrılan Milli Kütüphane Konuşan Kitaplık stüdyosunda görme engelli çocuklar başta olmak üzere tüm çocuklar için seslendiren Bakan Göktaş, “Çocuklarımızı erken yaşta okumaya teşvik etmek, onlara okumayı sevdirmek amacıyla 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için uygun içerikli kitap listesi oluşturuyor, listemizi her geçen gün geliştiriyoruz. 2018 yılından günümüze kadar 0-18 yaş çocukları için hazırladığımız listemizle birlikte bin 502 kitap çocuklarımız için uygun içerikli olarak değerlendirilmiştir” dedi. 
Bakan Göktaş, “Çocuk Kitapları Haftası’nda çocuklarımızı kitap okumaya teşvik etmek amacıyla kıymetli çocuklarımız için Altın Dilli Kız isimli masal kitabını seslendirdim. Çocuklarımızın kişisel ve kültürel gelişimleri için her alanda çalışmalarımızı titizlikle sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.