SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP Bursa İl'de kongre heyecanı!

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Bursa İl Kongresi Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Mevcut MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin'in tek aday olduğu seçime MHP'li delegeler de yoğun katılım gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.09.2023 15:42
Haber Güncellenme Tarihi: 30.09.2023 15:42
Kaynak: Seçiniz
https://www.yenisehiryorem.com/
MHP Bursa İl'de kongre heyecanı!

MHP Bursa, 14. Olağan Bursa İl Kongresi Muhammet Tekin'in tek adaylığı ile Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenleniyor. 

Gerçekleştirilen kongreye, MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın,Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,  Eski İl Başkanı Cihangir Kalkancı, İl Başkanı Muhammet Tekin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Saltık, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Gerçekleştirilen kongrede Divan Başkanlığını MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman yürütüyor. 

MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'ın konuşmasından satır başı şöyle; 

Kongre takvimimiz ciddi mesafe aldı. İlçe kongrelerimizin tamamını bitirdik. 50 il kongremiz tamamlandı. Bursa ile birlikte 60 ili aşkın kongre tamamlanmış olacak. 15 Ekim itibariyle nihayete erecek. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz kongrelerimiz coşkuyla, demokratik olgunlukla geçti. Yerel seçimler yakın. Titiz bir çalışma ile yerel seçimlerin startını vermiş bulunuyoruz. Adım adım 2024, karış karış Mahalli İdareler seçimlerine hazırlanıyoruz. 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde nasıl ülkesine sahip çıkmış ise yerelde hak ettiği hizmetleri kadrolarımız ile alacaktır. Kongremiz hayırlara vesile olsun.

MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin'in konuşmasından satır başları şöyle;

Siyaset piramitin tepesi, şuurlu yapıldığı zaman o milletin istikbaline büyük hizmet aracı. Devletin dünya işlerini düzenleyen bilim dalı. Biz ülkücüler Türk milletinin yarınlarını rüyalarında düşünen insanlar, her alanda varlık mücadelesini rol model haline getiren siyasi bir hareketiz. Bunları yaparken bulunduğumuz yüz yılı iyi anlamak, her türlü sömürü sisteminin yeni usullerini tanımak siyaseti bir uyanık şuurla yapma gayretindeyiz. Derdimiz gayemiz bu. Psiko sosyo politik açıdan bu ülkeye çok operasyonlar çekildi ve çekilmeye devam ediyorlar. Örneğin gezi olayları. İşte bu haktan görünen suretlerin uyanık şuura sahip ülkücü hareket bozmuştur. Bozmaya da devam edecektir. 

"BURSA SOKAKLARINI SİZE DAR EDECEĞİMİ BİLMENİZİ İSTİYORUM"

Özellikle ülkücü damardan konuşuyorum. Çünkü Bursa dünden bugüne cezaevlerinde bile ülkücü geleneğe sahip çıkmış o ölçüyü muhafaza etmiş bunu bir şuur olarak günümüze taşıyabilmiş ağabeylerimizin sayesinde. Bu salonda toplanabildik ve bu bilinci siyaset olarak insanımıza anlatmış oluyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'nde siyaseti etkileyeceğini zanneden namertler, eğer eğer Allah bize güç kuvvet ve canımızı bu bedende bırakırsak o Bursa sokaklarını size dar edeceğimi bilmenizi istiyorum. Bunu buradan ilan ediyorum. 

"TÜRK MİLLETİ, MİLLİYETÇİ HAREKETİN SAHİBİDİR"

Milliyetçi Hareket bu kadar operasyonlara algı oyunlarına teşrih edilecek bir siyasal hareket olamaz. Türk milleti Milliyetçi Hareket'in sahibidir. Ülkücüler Türk milliyetçileri, Milliyetçi Hareket Partisi'nin sahipleridir. Türk tarihini Mustafa Kemal'e kadar getirebiliriz. Ve onunla yeni bir cumhuriyet şahlanışından bahsedebiliriz. Bahsetmeliyiz. Abdülhamit'in bizim olduğunu, Atatürk'ün de bizim olduğunu, cumhuriyet ve Osmanlı düşmanlığı yapmanın hiçbir kıymeti harbiyesinin olmadığını bilen entelektüel altyapıya sahip bilinç insanlarıdır ülkücü hareket. o itibarla yağmurlara bakarken beka meselesini düşünürken MHP'nin 1969 kongresindeki kurucu lider kadrosundan Dündar Taşer Bey'i, Türkmen beyimiz ifadesiyle Anadolu'yu anlatırken, Anadolu'daki zorluğumuzu anlatırken biz çadırımızı geçiş yoluna kurmuşuz diyordu. Bugün beka meselesinin ne olduğunu anlamayan o siyasi zevat, siyaset yaparken atsızdan başbuğumuzdan, MHP'nin dününden bahsetmek gibi bir rezaletin kendilerinin düştüğü bir zilletin içine düşmemeliler.

MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu'nun konuşmasından satır başı şöyle; 

Dizilen yedi düvele rağmen aziz milletimizin iradesiyle tekrar görev yapma imkanı bulduk. Ancak  önümüzdeki yılın 31 Mart'ında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler işte bu zaferin taçlandırılacağı ve tamama erdireceği önemli bir tarih. Bu vesileyle bugün Cenabı Allah nasip eder sizlerin de iradeleriyle göreve gelecek arkadaşların yükü oldukça fazla. Hep birlikte bu yükü taşıyacağız. 31 Mayıs'ta cumhurun yeni bir zaferini Bursa'ya ve Türkiye'ye inşallah armağan edeceğiz. Ben sözlerimi çok fazla uzatmak istemiyorum. Birazdan muhterem genel sekreterimiz sizlere çok tahsilatlı bu konularla ilgili talimatlar ifade edeceklerdir. Ben bu vesileyle 14. olağan il kongremizin hayırlara vesile olmasını ve başarılı bir heyetin, muzaffer bir şekilde otuz bir Mart seçimlerini nihayetlendirmesini diliyorum. 

MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman'ın konuşmasından satır başları şöyle; 

Milliyetçi Hareket Partisi 54 yıllık siyasi hayatında daima Türk milletini ve devletini önceleyen bir anlayışla siyaset sahnesinde müstesna bir yere sahip olmuştur. Büyük fedakarlıkları göze alarak milli ve manevi değerlerimizin sahip çıkan yürekler her zaman 3 hilalin çatısı altında buluşmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının menfaatlerimizi muhafaza etmekten bir adım bile geri atmamış, yurdumuza yönelen tehditlere karşı adeta göğüslerini siper etmişlerdir. Milliyetçi Hareket Partisi kurulduğu günden bu yana bütün Türk dünyasının da umudu olmuştur. Kalbimiz Kerkük'te, kulağımız Karabağ'da, aklımız Halep'te. Gözümüz Kıbrıslı olmuş. Yüreğimiz Türk'ün nefes aldığı tüm coğrafyalar için atmıştır. Böyle şanlı bir maziye ve misyona sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi tüm saldırılara ve ihanetlere rağmen kutlu yürüyüşünden zerre kadar taviz vermeden mücadelesini sürdürmüştür. 

"BÜYÜK BİR KARARLILIKLA GEÇEN KONGRELERİMİZ DOSTA GÜVEN VERMİŞ, DÜŞMANLARIMIZI BİR KEZ DAHA TİTRETMİŞTİR"

Milliyetçi Hareket Partisi unutmayan geleceğe uzanan günün şartlarının farkında ülkemize ve milletimize yönelik tehditlere karşı uyanık Türk milliyetçilerinin tek çatısı Türk milletinin güvencesidir. Bu hayati sorumluluğumuzun bilinci içerisinde 9 Ağustos 2023 tarihinde başlattığımız kongre sürecimiz demokratik, büyük bir olgunluk içerisinde ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin şerefli mazisine yakışır şekilde devam etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi kongreleri ayrışma ve fitneye geçit vermeden gönül köprüleri kurarak birlik ve beraberliğimizi pekiştiren hamdolsun ki bir atmosferde gerçekleşmektedir. Bursa'mızda da Eylül ayı içerisinde büyük bir coşkuyla ve dava ahlakına uygun şekilde ilçe kongrelerimizi tamamlamış bulunmaktayız. Olgunlukla ve büyük bir kararlılıkla geçen kongrelerimiz dosta güven vermiş, düşmanlarımıza bir kez daha titretmiştir.

Mevcut İl Başkanı Muhammet Tekin, İl Başkanlığı görevine devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.