SON DAKİKA
Hava Durumu

Meteoroloji’den lodos ve sağanak yağış uyarısı! 11 Kasım 2023 Bursa ve diğer illerimizde hava durumu?

Meteoroloji 11 Kasım 2023 hava durumu raporunu yayımladı. Yen rapora göre cumartesi ve pazar günü için 13 ilde sarı ve turuncu kodlu alarm verildi. Bursa'da hava nasıl olacak?

Haber Giriş Tarihi: 11.11.2023 08:18
Haber Güncellenme Tarihi: 11.11.2023 08:18
Kaynak: HABER MERKEZİ
Meteoroloji’den lodos ve sağanak yağış uyarısı! 11 Kasım 2023 Bursa ve diğer illerimizde hava durumu?

Son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimleri çok bulutlu, Marmara, Ege kıyıları, Manisa, Antalya, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara(Edirne ve Bilecik hariç), Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri, İzmir'in kuzeyi, Zonguldak, Düzce ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Balıkesir, Manisa ile batı kesimleri başta olmak üzere Aydın'da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Bursa’da hava durumu nasıl? Meteoroloji Bursa için 11 Kasım 2023 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde sabah saatlerinde etkili olan çok bulutlu gökyüzüyle birlikte lodos yüzünü gösterirken, öğle saatlerinden itibaren gökgürültülü sağanak yağış yüzünü göstermeye başlıyor. Termometreler en yüksek 25 dereceye kadar tırmanırken yağış geçişleri yarın ve hafta başında da sürecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni tahmin raporuna göre Bursa için lodos uyarısı gelirken, sağanak yağışın etkili olacağı günler de belli oldu. İşte detaylar…

Hafta sonunun ilk gününe 11 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde lodos ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da lodos etkisini gösterirken, çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 16 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde şehir genelinde kuvvetli lodos ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 23 derece seviyelerinde ölçülüyor. 

Öğle saatleri sonrası 25 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerin yanı sıra çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gökgürültülü sağanak yağış yüzünü göstermeye başlıyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 24 derece olarak ölçülürken gökgürültülü sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde de yağış geçişleri sürerken çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 22 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de gökgürültülü yağış devam ederken, çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 20 derece seviyelerinde.

YAĞIŞ DEVAM EDİYOR

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa’da hafta sonu kuvvetli lodosla birlikte gökgürültülü sağanak yağış geçişleri etkili olurken, yeni hafta için de uyarılar geldi.

Hafta sonunun son gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 11 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte 22 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Yeni haftanın ilk iş gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde 9 derece olarak ölçülürken gün içerisinde termometreler yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte 18 derece seviyelerinde ölçülecek.

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde 10 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 20 dereceyi gösterecek.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde sıcaklığı 12 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde sağanak yağış yer yer yüzünü gösterirken, çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 19 derece seviyelerinde ölçülüyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölge genelinde (Edirne ve Bilecik hariç yerel olarak kuvvetli, Balıkesir çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BURSA HAVA DURUMU 11°C 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

5 GÜNLÜK  HAVA DURUMU TAHMİNİ

EDİRNE °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Manisa çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Kıyı Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 22°C
Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 26°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere çok kuvvetli ve şiddetli şiddetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kıyılarında yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı bulutlu, Antalya çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 28°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 24°C
Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı

HATAY °C, 27°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA °C, 19°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 22°C
Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 22°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KAYSERİ °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 22°C
Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Düzce ve Bolu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Düzce ve Zonguldak çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 21°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 26°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 21°C
Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 22°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

RİZE °C, 24°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 26°C
Parçalı bulutlu

TOKAT °C, 25°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 23°C
Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 15°C
Parçalı bulutlu

KARS °C, 14°C
Parçalı bulutlu

MALATYA °C, 20°C
Parçalı bulutlu

VAN °C, 14°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 22°C
Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 23°C
Parçalı bulutlu

SİİRT °C, 22°C
Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA °C, 25°C
Parçalı bulutlu

   

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.