SON DAKİKA
Hava Durumu

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı ; “İsrail’in katliamlarına dur denilmelidir”

Bursa Aydınlar Ocağı’nın Şadırvanlı Han’da gerçekleşen ekim ayı yönetim kurulu toplantısının bu ayki konuğu Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Alfatlı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2023 12:18
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2023 12:18
Kaynak: Seçiniz
https://www.yenisehiryorem.com/
BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı ; “İsrail’in katliamlarına dur denilmelidir”

Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı Türkiye’nin Ortadoğu, Filistin ve İsrail ilgili ile ilgili stratejisi başta olmak üzere, yaşanılan ekonomik gelişmeler ve 2024 yılında nasıl bir ekonomik sürece hazırlanmamız ve mevcut durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok misafirin katıldığı söyleşide Alfatlı, “Siyonist İsrail başta Ortadoğu, tüm Dünya ve İnsanlık için durdurulması gereken tehdit haline gelmiştir. Yayılmacı ve işgalci politikası İsrail’in kurulduğu ilk günden itibaren devam etmektedir. Dünya barışını savunduğun söyleyen ülkeler, bu acımasız ve vicdansız katliamlara bir an evvel dur demelidir. 1946 yılında yüze 15 olan İsrail toprakları bugün yüzde 85 oranına çıkmışlar Filistin halkını dar bir alana hapsetme düşüncesi son yıllarda giderek artmaktadır. Son yaşananlarla ilgili dünya devletlerinin İsrail’i masum gösterme çabaları onların ikiyüzlülüğünün en büyük kanıtıdır” dedi.

Son genel seçimlere ve önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin düşüncelerini de açıklayan Alfatlı” Özellikle darbe Anayasasından bir an evvel kurtulma, siyasi partiler ve seçim kanunlarının demokratik hale getirilmesi olmazsa olmazımız olmalıdır. Hazine yardımı noktasında düzenleme şart. Son genel seçimlerde devletten hem hazine yardımı alan hem de seçimlere başka bir siyasi parti logosu ile giren bölücü terör örgütü şubesi gibi çalışan HDP’ye verilen hazine yardımının nereye gittiği bellidir, HDP kapatılmak için elinden geleni fazlası ile yapmaktadır. Hem hukuken hem de milletin vicdanında zaten kapatılması da gerekmektedir. Yüzde 3 seçim barajını geçen siyasi partilere bütçenin iki bin 500’de biri oranında yardım verilmektedir. Bunun seçime giren tüm siyasi partilere dağıtılması gerekmektedir” diye konuştu.

Mevcut ekonomik durum üzerine de konuşma yapan ülkenin ekonomi politikalarında sıkı para politikasına dönüldüğüne dikkat çeken Alfatlı, “Mevcut durumu değerlendirecek olursak 2024 yılının 2023 yılından daha zor geçeceğini düşünüyorum. Mevcut durumu sadece faize, indirgeyemeyiz. Yatırımın, üretimin ve istihdamın artması, ihracatın artması ile de dış ticaret açıklarının kapatılması şart bununla eşgüdümlü olarak da hayat pahalılığı ve enflasyonun bir an evvel düşürülmesi gerekiyor. Tüm dezavantajlı kesimleri koruyacak, vergiyi tabana yayacak, dolaylı vergileri azaltıp, dolaysız vergileri yani çok kazanandan çok, az kazanandan az alacak bir  vergi sistemi getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından soru cevap bölümündeki sorulara da yanıt veren Alfatlı’ya daha sonra Bursa Aydınlar Ocağı Başkanı Ali Seydi Çakırel teşekkür ederek “ Bugün yönetim kurulu üyemiz Alfatlı’nın açıklamaları ve söyleşisi ile bilgilendik kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.