Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YÜZDE YÜZE YAKIN BAŞARI KAZANDILAR

Yenişehir 4 Ağustos 2021 15:27
Videoyu Aç YÜZDE YÜZE YAKIN BAŞARI KAZANDILAR
A
a

Pandemi sürecini dikkate alan Yenişehir Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’yle birlikte düzenlediği ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarına katılan 40 öğrenciden 37’si yüksek öğretim kurumlarına tercih hakkı elde etti.

ÖZEL HABER: KAAN KOÇAK
YÜKSEK ORANDAKİ BAŞARI SEVİNDİRDİ

Üniversiteye hazırlık yolunda tüm imkânlarını gençlere sunan Yenişehir Belediyesi’nin Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan sıkıntıları dikkate alarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’yle “yüz yüze veya uzaktan eğitim modeli” ile ortaklaşa açtığı üniversiteye hazırlık kursundan yüzde 92.5’lik başarı elde edildi. Kursa katılan öğrencilerin bu yüksek orandaki başarısı uygulanan eğitim modelinin doğru bir seçim olduğunu ortaya koydu.
 


"HAZIRLIK KURSLARIDEVAM EDECEK"
Yenişehir’de gençler için spor ve sosyal tesis yatırımları kadar ilk, orta ve lise dengi eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını da dikkate aldıklarını ifade eden Belediye Başkanı Davut Aydın, sınav maratonunun en önemli etabında emeklerinin karşılığını alan gençleri tebrik edip bundan sonraki eğitim hayatlarında başarı diledi. Başkan Aydın, yüz yüze veya uzaktan eğitim modeliyle önümüzdeki ders yılında da üniversiteye hazırlık kurslarını tekrarlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
     Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan sıkıntıları dikkate alan Yenişehir Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’yle düzenlediği ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarına katılan 40 öğrenciden 37’si yüksek öğretim kurumlarına tercih hakkı elde etti.BAŞKAN AYDIN TEBRİK ETTİ
     Üniversiteye hazırlık yolunda tüm imkanlarını gençlere sunan Yenişehir Belediyesi’nin pandemi sürecini dikkate alarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nin “yüz yüze veya uzaktan eğitim modeli” ile açtığı üniversiteye hazırlık kursundan yüzde 92.5’lik başarı elde edildi.
Yenişehir’de gençler için spor ve sosyal tesis yatırımları kadar ilk, orta ve lise dengi eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını da dikkate aldıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Davut Aydın, sınav maratonunun en önemli etabında emeklerinin karşılığını alan gençleri tebrik etti. Sınavdan istediği sonucu elde edemeyen gençlere de seslenen Başkan Aydın, “Sınav kişiliğinizin değil, bilgilerinizin ölçülmesidir. Başarılı olunca çok kıymetli, başarısız olunca da kıymetsiz olmayacaksınız. Bizim gözümüzde her evladımız birer bayraktır. Size düşen bayrağı kesinlikle yere düşürmemektir. Kaldı ki girdiğiniz bütün sınavlar bir fırsattır ve her fırsatın telafisi mümkündür” dedi."ÜCRETSİZ KURSLARI TEKRARLAYACAĞIZ"
     “Şimdi yapmanız gereken, ailelerinizin, devletimizin ve bizlerin size sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirip yeni sınava hazırlıktır” diyen Başkan Aydın, yüz yüze veya uzaktan eğitim modeliyle önümüzdeki ders yılında da üniversiteye hazırlık kurslarını tekrarlayacaklarını bildirdi. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın daha sonra kursa katılan öğrencileri temsilen eşit ağırlıkta 6 bin 180. olan Hümeyra Alsan ile sayısalda 53 bininci olan Birce Bahadır’ı tebrik etti ve tüm gençlere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarı diledi.

 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı