Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YTSO Başkanı Torun Yenişehir Yörem'e açıkladı: MODERN SANAYİ'YE İLK KAZMA YILBAŞINDA

Yenişehir 29 Haziran 2021 13:20
Videoyu Aç YTSO Başkanı Torun Yenişehir Yörem'e açıkladı: MODERN SANAYİ'YE İLK KAZMA YILBAŞINDA
A
a

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Torun, Subaşı Köyü yakınlarında kurulması çalışmaları süren Modern Sanayi Sitesi Projesi'nde ilk kazmanın önümüzdeki yılbaşında vurulmasının planlandığını açıkladı.

ÖZEL HABER: KAAN KOÇAK
Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası'nın bünyesinde kurulan Yenişehir Sanayicileri Kooperatifi'nin (YESAN) yapım çalışmalarını sürdürdüğü Modern Sanayi Sitesi Projesi planlandığı biçimde sürüyor. YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Torun, önümüzdeki aylarda ruhsat alınmasıyla iş makinelerinin bölgeye girerek çalışmalara başlayacağını açıkladı. Torun, "Temel kazımı, dolgu ve altyapı çalışmaları gerçekleştirilecek. Sahanın jeolojik ve jeofizik zemin etütlerini ise tamamlamıştık" dedi."İŞ YERLERİ 2026'DA TAMAMLANACAK"
     İlçenin güneyindeki Subaşı Köyü yakınlarındaki 321 dönümlük arazide toplam 600 adet sondaj kuyusunun açıldığı proje kapsamında 2022 ve 2023 yıllarında altyapı çalışmalarının bitirileceğini söyleyen Torun, 2024 ve 2025 yıllarında ise üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının hedeflendiği kaydetti. YTSO Başkanı Torun 2026 yılında ise projenin tamamlanıp iş yerlerinin kooperatif ortaklarına teslim edilip kullanılmaya başlanacağını vurguladı.     Yenişehir'in modern bir sanayi sitesine kavuşacağını ifade eden Torun, bu projeyle ilçedeki istihdama sağlanacak katkıya dikkat çekti. Torun, "Modern Sanayi Sitesi'nde 800 ile bin 200 arasında değişen mavi ve beyaz yakalı nitelikli işçiler çalışacak. Yıllardır büyük şehirlere gerçekleşen göçün tersine döneceğine inanıyoruz" diye konuştu.


 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı