YESAN'DA İLK KAZMA VURULDU YENİŞEHİR SANAYİ SİTESİ'NDE İLK KAZMA VURULDU

Yenişehir 25 Temmuz 2022 10:40
Videoyu Aç YESAN'DA İLK KAZMA VURULDU YENİŞEHİR SANAYİ SİTESİ'NDE İLK KAZMA VURULDU
A
a

Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nde (YESAN) zemin düzleme çalışmalarının ardından temel kazımına başlandı.

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, Subaşı Köyü yakınlarında yapım çalışmaları süren Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nin bir süredir devam eden zemin düzleme çalışmalarının tamamlandığını ve temel kazımına geçildiğini belirtti.
Temel kazımının tamamlanmasının ardından 23 bin 500 metrekarelik ilk ön bloğun kolon betonlarının atılacağını ifade eden Torun, "Kolon çalışmasından sonra prefabrik binaları inşa edilecek ve istinat duvarlarının örülmesine başlanacak" dedi. Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nin (YESAN) ilk temel kazısına hafta sonu başladıklarını ifade eden Torun, "Projemiz ilçemize, bölgemize hayırlı olsun. Kazasız belasız bir şekilde en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nde zemin düzleme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte temel kazım çalışmalarına başlandı. Temel kazım çalışmalarının ardından 23 bin 500 metrekarelik ilk ön bloğun kolon betonları atılacak ve prefabrik binalarla istinat duvarlarının örülmesine geçilecek.
Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, Subaşı Köyü yakınlarında yapım çalışmaları süren Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nin bir süredir devam eden zemin düzleme çalışmalarının tamamlandığını ve temel kazımına geçildiğini belirtti.
Bu çalışmanın sonrasında 23 bin 500 metrekarelik ilk ön bloğun kolon betonlarının atılacağını anlatan Torun, "Kolon çalışmasından sonra prefabrik binaları inşa edilecek ve istinat duvarlarının örülmesine başlanacak" dedi.
Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nin (YESAN) ilk temel kazısına hafta sonu başladıklarını ifade eden Torun, "Projemiz ilçemize, bölgemize hayırlı olsun. Kazasız belasız bir şekilde en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
Torun şunları kaydetti: "Prefabrik binalar 23 bin 500 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Kooperatif muafiyet belgesi çıkarttık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurarak kooperatif adına müteahhitlik belgesini de aldık. Yılbaşından bu yana 110 bin metreküplük zemin hafriyat çalışması yapmıştık. Belediyeye ruhsat başvurusu yaptık. Sağ olsun belediye başkanımız ruhsat ön olurunu jet hızıyla hazırlattı. Ekim ya da kasım ayında prefabrik binaları bitirmeyi amaçlıyoruz."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat