Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YENİŞEHİRLİLER ESRARENGİZ HAYIRSEVERİ KONUŞUYOR

Yenişehir 22 Şubat 2021 12:18
Videoyu Aç YENİŞEHİRLİLER ESRARENGİZ HAYIRSEVERİ KONUŞUYOR
A
a

Yenişehir'de, bedelini ödediği ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılmasını isteyen hayırsever tekrar konuşulmaya başlandı.

ÖZEL HABER:BELKIZ EFE

"BAKKALDAKİ TÜM EKMEKLERİ SATIN ALDI"

     Regaip Kandili'nin kutlandığı perşembe günü, Yenişehir Kurtuluş Mahallesi'nden geçen Yakın Çevre Yolu üzerindeki bakkaldan ekmek alanlar, bakkal sahibi Aydın Koç, "Parası bir hayırseverimiz tarafından ödendi" sözlerine çok şaşırdılar. O gün bakkalda satılan tüm ekmeklerin bedelini, birkaç yıldır dini günlerde benzer hayırlarıyla gündeme gelen Yenişehirli bir hayırsever ödemişti.

"ALLAH ONDAN RAZI OLSUN"

     Hayırsever kişinin, kimliğinin açıklanmasını istemediğini belirten bakkal sahibi Aydın Koç, "Müşterilerim, geçen yıllarda yaptıkları alışverişlerde hayırsever hemşehrimizin varlığından haberdar olmuşlar ve çok duygulanmışlardı. Mahallemizin sakinleri, hayırseverin kimliğini merak edip soruyorlar, ancak kendisinin isteği doğrultusunda adını söylemiyorum. Ekmeğini alan vatandaşlar, "Allah ondan razı olsun" diyerek evlerinin yolunu tutuyorlar" dedi.

"HERKES MERAK EDİYOR"

     Esrarengiz hayırseverin son olarak Regaip Kandili günü vatandaşlara dağıtılmak üzere ..... adet ekmek satın aldığını söyleyen bakkal sahibi Aydın sözlerini şöyle tamamladı: "Herkes kendisinin kim olduğunu merak ediyor, ama hayırsever kişi, kimliğinin açıklanmasını kesinlikle istemiyor. Sanırım kendisi, toplumsal yapımızın özünde bulunan yardımlaşma duygusunun, ikram geleneğinin unutulmamasını amaçlıyor" şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı