Yenişehirli yöneticiler projeleri takip ediyor

Yenişehir 11 Aralık 2021 13:40
Videoyu Aç Yenişehirli yöneticiler projeleri takip ediyor
A
a

Yenişehirli yöneticiler, UÜ Rektörü Prof. Dr. Kılavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Gür ve İl Sağlık Müdürü Yavuzyılmaz’la görüşüp yatırımlar konusunda görüş alışverişinde bulundular.

YETKİLİLERLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ
Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren ve AK Parti Mili Eğitim Komisyonu Başkanı Nuri Macun'dan oluşan Yenişehir heyeti, eğitim ve sağlık alanlarında ilçede gerçekleştirilen ve proje aşamasındaki çalışmaların takibini sürdürüyorlar. Yenişehirli yöneticiler, son olarak Bursa'da yetkililerle bir dizi görüşme yaptılar.

"GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDECEK"
Bursa'daki yetkililerle yapılan görüşmelerde ilçemize kurulması planlanan yeni fakültenin için atılan somut adımlarla diğer eğitim yatırımlarının yanı sıra sağlık alanındaki projeler değerlendirildi. İlçede yapımı süren ya da yapılması planlanan projelerin takipçisi olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Davut Aydın, bu konudaki girişimlerden sonuç aldıklarını ifade etti. Başkan Aydın, projelerin hayata geçirilmesi için gerekli tüm girişimlerin gerçekleştirileceğinin altını çizdi.
 


Belirli aralıklarla bir araya gelerek ilçeye yapımı süren ve yapımı planlanan çalışmaları değerlendiren Yenişehirli yöneticiler, Bursa'daki ilgili kurum yetkilileriyle de görüşmelerde bulunuyorlar. Projelerin ayrıntılı biçimde ele alındığı görüşmelerde önümüzdeki yıl gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar gözden geçirilip görüş alışverişinde bulunuluyor.
Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren ve AK Parti Mili Eğitim Komisyonu Başkanı Nuri Macun yer aldı.Projelerin takibine yönelik ziyaretleri değerlendiren Belediye Başkanı Davut Aydın, "Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’u makamında ziyaret ettik. İlçemize yeni fakültenin kurulması için atılan somut adımları ve süreci fikir alışverişinde bulunduk" dedi.
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü makamında ziyaret ettiklerini ve 2022 yılında ilçede yapılacak eğitim yatırımları hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Başkan Aydın, makamında ziyaret ettikleri Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’la Yenişehir’in sağlık altyapısı hakkında yapılması gerekenler üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.
 
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER:KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı