Yenişehirli öğrencilerden ağaçlandırmaya katkı

Yenişehir 17 Aralık 2021 14:20
Videoyu Aç Yenişehirli öğrencilerden ağaçlandırmaya katkı
A
a

Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kendilerinin temin ettiği meyve çekirdeklerinin ekimini yaptılar.

Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Kozdere Köyü Ağaçlandırma Sahası'nda yaz aylarında evlerinde biriktirdiği meyve çekirdeklerinin ekimini yaptılar. Öğrencilerin bundan sonraki hedefi, ocak ayında meyve fidanı dikimi yapmak.

     Ağaçlandırma çalışmalarına katkı vermek amacıyla düzenlenen etkinliklere katıldıklarını belirten Okul Müdürü Hüseyin İnci, bu çalışmaların 2 aşamada gerçekleştirildiğini söyledi. İnci, "Kozdere Köyü Ağaçlandırma Sahası'na ceviz, badem, vişne, kiraz, kayısı, şeftali ve erik çekirdeklerinin öğrenciler tarafından dikimi tamamlandı. Bundan sonraki 2. aşamada ise çeşitli meyve fidanlarının dikimi yapılacak. Bu çalışma da öğrencilerimiz tarafından ocak ayında gerçekleştirilecek" dedi.     İnci sözlerini şöyle tamamladı: Bu çalışmalarla hem ağaçlandırma çalışmalarına destek veren öğrencilerimiz, ayrıca ağaç sevgisiyle tanışmış oluyorlar. Tohum ve fidan dikimi çalışmalarını önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz" dedi.
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı