Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş: Emeklilik işlemlerindeki sorunun çözümü için girişimler başlattık

Yenişehir 24 Ağustos 2021 15:18
Videoyu Aç Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş:  Emeklilik işlemlerindeki sorunun çözümü için girişimler başlattık
A
a

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, kendisinden önceki yönetimler döneminde bazı eksik evraklardan ötürü Oda üyelerinin emeklilik işlemlerinde sorunlar çıktığını açıkladı.

Kendisinin 2010 yılında Ziraat Odası'nda göreve başladığını hatırlatan Aktaş, şunları kaydetti: "Çok değerli Yenişehir Ziraat Odası üyesi arkadaşlarımın dikkatine. Geçmiş yıllarda Oda'mız üye kayıt kütüklerinde eksikler olduğundan denetim süreci devam etmektedir. Bu konuyla ilgili Yenişehir Belediye Başkanı'mız Davut Aydın, AK Parti İlçe Başkanı'mız Fikret Hatipoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı'mız Arif Eren, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı'mız Şemsi Bayraktar ve Bursa milletvekillerimiz, Bakanlık bazında sorunun çözülmesi için yakından ilgilenmektedirler. Ben 2010 yılında göreve geldim. 2010 yılından sonra üye olan arkadaşlarımızın böyle bir problem yaşamayacakları böyle bir eksiklik olmadığını kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. 1990'lı yıllarında üye olan arkadaşlarımızın bugün emeklilikleri dolmuş olmasından dolayı o tarihlerdeki eksiklikler denetimdedir. Aynı zamanda Yenişehir Ziraat Odası ile ilgili değil Türkiye genelinde bu tür eksiklikler söz konusudur. Bu gelişmeyi tüm üyelerimizin bilgilerine sunarım."
 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı