YENİŞEHİR-UMMAN SEFERLERİ BAŞLADI

Yenişehir 18 Haziran 2022 13:39
Videoyu Aç YENİŞEHİR-UMMAN  SEFERLERİ BAŞLADI
A
a

Umman'dan Yenişehir Uluslararası Havalimanı'na özel yolcu seferleri (Charter) kapsamında düzenlenen uçuşların ilki gerçekleştirildi.


AYNI GÜN DÖNÜŞ OLACAK
14 Haziran - 16 Ekim tarihleri arasında salı, perşembe ve cumartesi günleri Umman'dan Yenişehir Havalimanı'na özel yolcu seferleri (Charter) önceki gün başladı. Seferler aynı gün geliş ve dönüş olarak planlandı.
 
YOLCULARI YÖNETİCİLER KARŞILADI
İlk uçuş önceki gün gerçekleştirildi. İlk seferin yolcuları Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Belediye Başkanı Davut Aydın ve Havaalanı Müdürü Bülent Zerey tarafından karşılandı.
 
EKİME KADAR SÜRECEK
Charter seferlerinin ilkinin yapıldığı önceki gün, 216 yolcusuyla Yenişehir Uluslararası Havalimanı'na inen Salem Air firmasına ait uçak aynı gün geriye döndü. Yetkililer, ekim ayına kadar sürecek seferlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiler görüşmeleri de yapacağı belirtildi.
Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in girişimleri sonucu Umman’dan Bursa Yenişehir Havaalanına 216 kişiden oluşan ilk turist kafilesi geldi. Bundan sonra haftada üç gün Umman’dan Yenişehir havaalanına geliş ve gidiş seferleri düzenlenecek.

Umman’dan Yenişehir Havaalanına gelen turistleri Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ve beraberindeki heyet karşıladı.
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Yenişehir için önemli bir gün öncelikle başta Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin’e Bursa Valimiz Yakup Canbolat’a Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yurt içi uçuşlarımız devam ederken bugünde Salı, Perşembe, Cumartesi günleri yurt dışı Umman seferlerimiz başladı. İlçemize ülkemize bu yeni seferlerin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, “Tarihiyle kültürüyle turizmiyle, evliyalar şehri Bursa’mızda bizlerde kendilerini ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.
İlçe Kaymakamı Rahmi Köse, “Haftanın üç günü Umman’dan Yenişehir’imize sefer düzenlenmesinden duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu seferlerin iki ülke arasındaki dostluğun gelişmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.
Salamair Hava yolları şirketi Ceo ve kaptanı Mohammed Ahmed, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizlerin buraya gelmesinde büyük emekleri olan Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Haftada üç gün seferlerimiz olacak. Her şey için çok teşekkür ederiz” dedi.

 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat