Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Yenişehir TSO'nun hatıra ormanına ilk fidanlar dikildi

Yenişehir 4 Ağustos 2021 15:13
Videoyu Aç Yenişehir TSO'nun hatıra ormanına ilk fidanlar dikildi
A
a

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yenişehir-İnegöl yolu üzerindeki Boğazlar Erdeller Mevkii'nde fidan dikimi gerçekleştirdi.

ÖZEL HABER: TUBA KOÇAK
Yenişehir TSO Meclisince kabul edilen, Hatıra Ormanı proje kapsamında İnegöl Orman Müdürlüğü, Yenişehir Orman İşletme Şefliği çalışma sahasında bulunan Boğazköy Erdeller Mevkii'nde 20 dönümlük alanda oluşturulacak Hatıra Ormanı'na 2 bin adet fidan dikildi.

     Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası, Hatıra Ormanı için Ağaç Dikimi Etkinliği kapsamında, Yenişehir-İnegöl Yolu üzerinde Boğazköy Erdeller Mevkiinde fidan dikimi gerçekleşti.
     Yenişehir TSO Meclisi'nce kabul edilen, Hatıra Ormanı Proje kapsamında İnegöl Orman Müdürlüğü, Yenişehir Orman İşletme Şefliği çalışma sahasında bulunan Boğazköy Erdeller Mevkii'nde 20 dönümlük alanda oluşturulacak Hatıra Ormanı için 2 bin fidan dikimi gerçekleşti.
     Yenişehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Torun, şunları kaydetti: "Güzel ülkemizin bir çok yerinde meydana gelen yangınlar, hepimizin yüreğini yaktı. Gördük ki yangın konusunda tüm hemşehrilerimizin özellikle sıcak yaz günlerinde çok daha dikkatli olması, yetkililere bilgi verme noktasında geç kalmaması gerekiyor. Büyük üzüntü duyduğumuz yangın felaketlerine karşı Meclisimizin son toplantısında Hatıra Ormanı oluşturmak suretiyle fidan dikme kampanyası başlatma kararı aldık. İnanıyoruz ki ilçemizdeki tüm kurumlar ve vatandaşlarımız ağaçlandırma konusunda gereken desteği sağlayacaktır. El birliğiyle hareket ederek yanan ormanlık alanların telafisinin en kısa sürede yapılacağına inanıyoruz. Yangında sadece ağaçların değil ormanda yaşayan canlılar da büyük ölçüde zarar gördü. Yapılacak her türlü kampanyaya destek vermeye hazırız. Yangınların söndürülmesi için günlerdir aralıksız mücadele eden bütün kamu kurum ve kuruluşlarına ve tüm ekiplere teşekkür ediyoruz."
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı