Yenişehir Süt Birliği'ne yeni hizmet binası

Yenişehir 30 Mart 2022 10:56
Videoyu Aç Yenişehir Süt Birliği'ne yeni hizmet binası
A
a

Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği'nin mali genel kurulu bugün yapılıyor. Genel kurul öncesi Süt Birliği'nin yeni hizmet binasının resmi açılışı gerçekleştirilecek.

Yenişehir-İznik Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, bugün yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştireceklerini ve ardından mali genel kurulun yapılacağını belirtti.

Hıdırbali Mahallesi Sağırosman Sokak'taki yeni hizmet binasının açılışının saat 12.00'da yapılacağını ve 12.30'da mali genel kurulun yapılacağı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ne geçileceğini söyledi.
Yeni hizmet binasının Süt Üreticileri Birliği'nin çalışmalarına olumlu yansıyacağını ifade eden Tuna, "Hıdırbali Mahallesi'ndeki 3 katlı hizmet binasının önemli bir eksiği kapatacak. 165 metrekarelik 1. kat satış reyonu, 80 metrekarelik 2. kat muhasebe, 80 metrekarelik 3. kat ise yönetim kurulu odası olarak düzenlendi" diye konuştu.
Tuna mali genel kurulda ise geçen dönemde yapılan hizmetlerin değerlendirileceğini ve gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmaların ele alınacağını dile getirdi.

Tuna açılış töreni ve mali genel kurula Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Belediye Başkanı Davut Aydın olmak üzere eski Tarım Bakanı Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Süt Üreticileri Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin, Ulusal Süt Konseyi 2. Başkanı Cihat Şimşek, Tarım İl Müdürü Hamit Aygün, 19 ve 20. Dönem İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı'nın yanı sıra çok sayıda üreticinin katılmasının beklendiğini kaydetti.

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat