Yenişehir Ovası'nda buğday hasadı başladı

Yenişehir 3 Temmuz 2021 11:03
Videoyu Aç Yenişehir Ovası'nda buğday hasadı başladı
A
a

Yenişehir'de ayın son haftasına kadar sürecek buğday hasadı, bazı çiftçilerin tarlalarında başladı. Tarlalarını hasat ettiren ilk çiftçilerden Necdet Şahin elde ettiği buğdayın rekolte ve veriminden son derece memnun olduğunu belirtti.Özel Haber: Erhan KOÇAK

Arazilerin dönümüne 500 ile 700 kilo arasında değişen rekolte elde edilen Yenişehir Ovası'nda buğdayın tonu 2 bin 300 lira ile 2 bin 500 lira arasında alıcı buluyor. Çiftçiler, hasat ettirdikleri ürünlerini ilçedeki tüccarlara ve un fabrikalarına satıyorlar.
Yenişehirli çiftçilerden Necdet Şahin, bu yıl yağışların yeterli olduğunu söyledi. Çiftçi Şahin, "Yağış mevsiminde yağmurlar sayesinde buğdayların gelişimi iyi yönde gerçekleşti. Ayrıca geçen ocak ayının ortalarında başlayan kar yağışının da olumlu etkisini gördük" dedi.
Bu yıl ilk kez Yağlı Tohumlar Kooperatifi tarafından ortaklarına verilen buğday tohumunu ektiğini anlatan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu tohumdan ektiğim kıraç bölgedeki tarlamdan dönüm başına 500 kilo rekolte elde ettim. Verimli taban arazimde ise rekolte 700 kiloya kadar çıktı. Arazilerimde yetiştirdiğim buğday ürününden ve kazancımdan memnun kaldım" diye konuştu.
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon
Kamil Öz 3 Temmuz 2021 16:09

Hayır lı olsun Necdet Şahin. Ürünler in bereketli olsun.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

uludağ elektrik 8.ay