Yenişehir Kapalı Pazar Alanı'nın kasım ayının ikinci haftası hizmete açılması planlanıyor KAPALI PAZAR ALANI AÇILIŞA GÜN SAYIYOR

Yenişehir 25 Ekim 2022 11:36
Videoyu Aç Yenişehir Kapalı Pazar Alanı'nın kasım ayının ikinci haftası hizmete açılması planlanıyor  KAPALI PAZAR ALANI AÇILIŞA GÜN SAYIYOR
A
a

Çayır Mahallesi'nde 2 yıl önce temeli atılan Kapalı Pazar Alanı'nda artık son aşamaya gelindi.

"KONFORLU ALIŞVERİŞ BAŞLIYOR"
Sokak pazarlarının artık modern şehirlere yakışmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Daha güzel, bir market havasındaki ortamıyla halkımızın yağmurdan, çamurdan, güneşten etkilenmeden rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekleri güzel bir ortamı Yenişehir'e kazandırıyoruz" dedi.
 
"OTOPARK OLARAK DA KULLANILABİLİR"
Aktaş, "Yakında açılışını yapacağımız 6 bin m2’lik kapalı alana sahip pazar alanımızı yerinde inceledik. Hemşehrilerimizin alışverişlerini sürdürürken, pazarın kurulmadığı günlerde de otopark olarak kullanabileceği pazar alanımız ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu.
 
"İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN"
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da şunları kaydetti: "Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Kapalı Pazar Alanımızda Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Cumhur İttifakı il, ilçe başkanlarımız ve kıymetli hemşehrimizle birlikte incelemelerde bulunduk. İlçemizin pazar alışverişine konfor katacak bu proje hayırlı olsun."
 
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir’e kazandırdığı, bünyesinde 154 araçlık otopark, düğün salonu, bebek bakım odası, fuaye alanı ve dükkan bulunan pazar yeri, otopark ve sosyal yaşam alanı projesinde çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.
Ulaşımdan altyapıya, çevreden tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki yaşam kalitesini artıracak yatırımları da hız kesmeden sürdürüyor. Kestel ve Gürsu ilçelerine kazandırılan kapalı pazar alanı ve otopark projelerinin bir benzeri Yenişehir ilçesinde de hayata geçirildi. İlçenin farklı sokaklarına yayılan semt pazarlarının tek çatı altında toplanması, daha düzenli, çağdaş ve denetlenebilir yapıya kavuşturulması için tasarlanan projede, açılış için gün saymaya başladı. Çayır Mahallesi’nde toplam 7 bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen projenin 6 bin 200 metrekare alanlı zemin katında, 328 tezgahtan oluşan pazar alanı, zabıta noktası ve bir dükkan bulunuyor. Zemin kat ayrıca, 154 araç kapasiteli otopark olarak da ilçe halkına hizmet verecek. Projenin birinci katında ise düğün salonu ve idari birimler yer alıyor.
 
Market ayarında alışveriş
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ile birlikte son hazırlıkların devam ettiği kapalı Pazar alanını ziyaret etti. Yenişehir’in çok önemli bir tarım potansiyeline sahip olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, “Nüfusu 60 binlere dayanmış Yenişehir'de bir pazar alanı kaçınılmaz bir gerçekti. Kasımın  ikinci haftası gibi pazar yerinin açılışını yapmayı planlıyoruz. İnanıyor ve ümit ediyorum ki bir market ayarındaki kaliteli bu mekana sadece Yenişehirliler değil, ilçenin tarımsal potansiyelinin iyi olması dolayısıyla çevreden de ziyaretçiler gelecektir. Burada alışveriş yapacaklardır. Yenişehir ilçemizde yıllardır beklenen böyle bir eksiği gidermiş olduk. İlçe belediyemiz buradaki pazarcı arkadaşlarımızla, ilgili odalarla birlikte el ele verip inşallah bu sürecin sağlıklı bir şekilde dönüşümünü sağlayıp, yeni yerdeki hizmetin startını verme noktasında gerekli çalışmaları yapacaklar. Buranın Yenişehir'in çarşısına pazarına da çok ciddi faydası olduğuna inanıyorum. Projemiz Yenişehir sakinlerine, esnafına, pazarcılarına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Yenişehir’in ihtiyacı vardı
 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da kapalı pazar alanının bir belediye başkan adayının seçim döneminde vermiş olduğu en büyük proje olduğunu söyledi. Yenişehir’in böyle bir projeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Aydın, “Bu ihtiyacı yerine getirdiklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Burada işte Cumhur ittifakının ne yaptığını hep birlikte görüyoruz. İnşallah bundan sonra da vatandaşlarımız için güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat