YENİŞEHİR'İN KÖYLERİNDE DOĞALGAZ SEVİNCİ

Yenişehir 21 Kasım 2022 11:43
Videoyu Aç YENİŞEHİR'İN KÖYLERİNDE DOĞALGAZ SEVİNCİ
A
a
2007 yılında Yenişehir merkezinin doğalgazla buluşmasının ardından köylerde başlatılan doğalgaz çalışmaları planlandığı biçimde sürüyor. 
 
ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI
Yenişehir'de İNGAZ'ın son yıllarda ağırlık verdiği doğalgaz çalışmaları planlandığı şekilde devam ediyor. Doğalgaz ana hatlarının yakınındaki köylerden başlatılan çalışmalarda köy iç yollarında yapılan kazı çalışmalarının ardından evlere doğalgaz veriliyor.
 
"HERKES YARARLANSIN İSTİYORUZ"
Çalışmaların İNGAZ'ın yatırım programı çerçevesinde sürdürüldüğünü belirten Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bu konuyla ilgili gerçekleştirdikleri girişimlerden olumlu sonuçlar aldıklarını ifade etti. Başkan Aydın, "Doğalgaz gibi bir nimetten köylerin de yararlanmasını istiyoruz" diye konuştu.
 
"MARMARACIK'TA SONA GELİNDİ"
Yenişehir'in köylerinde son olarak Yolören, Karasıl, Çeltikçi, Çardak ve Koyunhisar köylerinin doğalgazla tanıştığını hatırlatan Başkan Aydın, bugünlerde Marmaracık Köyü'nde sürdürülen çalışmaların son aşamaya geldiğini vurguladı.
 
BAŞKAN AYDIN'A TEŞEKKÜR
"Köyümüzde doğalgaz heyecanı var" diyen Marmaracık Muhtarı Mithat Arı da "Her bakımdan avantajları bulunan doğalgazı bir an önce kullanmak istiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın, köylere bu hizmetin gelmesi için özel çaba sarf etti, birebir takip etti. Köy halkım adına kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Aydın, “Kırsal mahallelerimizin de doğalgaz gibi bir nimetten yararlanmasını istiyoruz. Doğalgazın peyderpey diğer köylerimize ulaştırılmasını amaçlıyoruz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat