YENİŞEHİR'İN İŞGALDEN KURTULUŞUNUN 100. YILI

Yenişehir 7 Eylül 2022 15:42
Videoyu Aç YENİŞEHİR'İN İŞGALDEN KURTULUŞUNUN 100. YILI
A
a

Yenişehir Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 100. Yılı düzenlenen törenlerle kutlandı. Coşkulu kutlamalara Yenişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu ve bayrağımız göndere çekildi. Saat 11.00'da Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.
Eski Belediye Meydanı'nda düşman işgalinden kurtuluş canlandırıldı. Belediye balkonundan Müftülük müezzini Nuri Baktemur sala okudu ve eşzamanlı camilerden kurtuluş salası okundu. Türk ordusu adına bir askeri personel Belediyeye gelerek görevlendirilen komutan tarafından Türk bayrağı göndere çekildi. Bir asker tarafından şanlı bayrağımız Belediye Başkanı Davut Aydın'a teslim edildi.
Kaymakam Rahmi Köse'nin tebrikleri kabulünden sonra işgalden kurtuluş temsili olarak canlandırıldı. Ardından ilçenin kurtuluşunu gerçekleştiren askerler tarafından Türk bayrağı Belediye Başkanı Davut Aydın'a teslim edildi. Başkan Aydın, belediye balkonundan geleneksel konuşmasını yaptı.
Kurtuluş etkinliklerinin son bölümünde Belediye Meydanı'nda Yenişehir Belediyesi Mehter Takımı konser verdi. İşgalden kurtuluş programının son bölümünde Selimiye ve Kıblepınar Şehitlikleri ziyaret edildi.
Törenlere Kaymakam Rahmi Köse, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Zehra Varol, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Kaynak : EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

uludağ elektrik 8.ay