Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Yenişehir'e Sağlıklı Hayat Merkezi

Yenişehir 17 Ağustos 2021 15:52
Videoyu Aç Yenişehir'e Sağlıklı Hayat Merkezi
A
a

Yenişehir Devlet Hastanesi'nin Bursa yolu üzerindeki yeni binasına taşınmasıyla boş kalan arsaya inşa edilen Sağlıklı Hayat Merkezi'nin yapım çalışmalarının ekim ayı sonunda tamamlanarak yılbaşına kadar hizmete açılması planlanıyor.

ÖZEL HABER: MUSTAFA EFE
"FİZYOTERAPİST EŞLİĞİNDE SPOR YAPILABİLECEK"

Sağlıklı Hayat Merkezi'nde İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi, 9 birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun hizmet vereceğini belirten AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu,"Sağlıklı Hayat Merkezi'nde psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, çocuk gelişim uzmanı görev yapacak, sosyal çalışmacı hizmetleri sunulacak. Sigara Bırakma Polikliniği'nin de yer alacağı binada erkek ve kadın spor salonlarında fizyoterapist eşliğinde spor yapılacak, obezite ve diyabet hastalığı kontrolü sağlanacak" dedi.


 
MEMOGRAFİ CİHAZIYLA KANSERE ERKEN TEŞHİS
Sağlıklı Hayat Merkezimiz bünyesinde bulunan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) mamografi cihazıyla kadınlarda meme kanserinde erken teşhis, kadınlara yapılan smear testi ile rahim ağzı kanserinde erken teşhis, kadın ve erkeklere yapılan gaitada gizli kan testi ile gastrointestinal kanserlerin erken teşhisi yapılacak. Halen İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün kullandığı aynı cadde üzerindeki bina ise gerekli tadilatlar yapılarak Yenişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek.
 

     İlçe merkezinde İznik Caddesi üzerindeki 4 katlı ve 4 bin 500 metrekarelik kapalı alanı olan binanın ekim ayında yapım çalışmalarının tamamlanması ve yılbaşına kadar hizmete açılması planlanıyor.

     Sağlıklı Hayat Merkezi'nde İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi, 9 birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun hizmet vereceğini belirten AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, "Sağlıklı Hayat Merkezi'nde psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk Gelişim Uzmanı, Sosyal Çalışmacı hizmetleri sunulacak. Erkek ve Kadın spor salonlarımızda fizyoterapist eşliğinde spor yapılacak obezite ve diyabet hastalığı kontrolü sağlanacak" dedi.     Sağlıklı Hayat Merkezi'nin bünyesinde yer alan KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) de mamografi cihazımızla kadınlarda meme kanserinde erken teşhis, kadınlara yapılan smear testi ile Rahim Ağzı Kanserinde erken teşhis, kadın ve erkeklere yapılan gaitada gizli kan testi ile gastrointestinal Kanserlerin erken teşhisi yapılacak.     Halen İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan aynı cadde üzerindeki bina ise gerekli tadilatlar yapılarak Yenişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak Hizmet vereceğini söyleyen Hatipoğlu, "Bursa yolundaki modern hizmet binasına taşınan Devlet Hastanesi'nden kalan arsanın bir bölümüne Sağlıklı Hayat Merkezi'nin yapım çalışmaları son aşamaya geldi. Sağlıklı Hayat Merkezi açılış için gün sayıyor. Buradaki çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanıp hizmete açılması hedefleniyor" diye konuştu.

     Yenişehirlilerin birçok sağlık hizmetini almak için ilçe dışındaki Devlet Hastanesi'ne kadar gitmesine gerek kalmayacağını anlatan Hatipoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Hem Devlet Hastanesi'ndeki yoğunluk azalacak, hem sağlık kurumları bir araya toplanmış olacak. Bunların yanı sıra arsanın atıl durumda kalmasının da önüne geçilmiş olacak."

 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı