Yenişehir'den ilk hac kafilesi yola çıktı

Yenişehir 22 Haziran 2022 15:46
Videoyu Aç Yenişehir'den ilk hac kafilesi yola çıktı
A
a

Hac görevini yerine getirecek hacı adayları önceki gün yola çıktı.

Hacı adaylarını uğurlama programına katılan Belediye Başkanı Davut Aydın, "Allah sağlıklı sıhhatli ve hayırla gidip gelmelerini nasip etsin" derken
Turizm şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alkuş da
"Kutsal topraklarda 37 gün kalacak hacılarımız sonra Cidde Havaalanı'ndan Yenişehir Havaalanına dönecekler" diye konuştu.
 

Kutsal topraklara giderek hac görevini yerine getirecek olan hacı adayları önceki gün Yenişehir Uluslararası Havalimanı'ndan yola çıktı.
Turizm şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alkuş, “Bursa’nın ilk kafilesi olacak olan hac yolculuğumuz 172 kişinin katılımıyla Medine'ye başladı. Kutsal topraklarda 37 gün kalacak hacılarımız sonra Cidde Havaalanı'ndan Yenişehir Havaalanına dönecekler. Rabbim arzu eden herkese nasip etsin” diye konuştu.
Hacı adaylarını uğurlama programına katılan Belediye Başkanı Davut Aydın da "Yenişehir’imizden 2022 yılının ilk Hac kafilesini kutsal topraklara uğurladık. Tüm Hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah sağlıklı sıhhatli ve hayırla gidip gelmelerini nasip etsin. Hacılarımızdan vatanımız, milletimiz, ülkemiz ve şehrimiz için dua istedik. Cenab-ı Allah kabul eylesin inşallah" diye konuştu.

 
Kaynak : ÖZEL HABER / EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat