Yenişehir'de piyanolu günler başladı

Yenişehir 10 Ocak 2022 13:26
Videoyu Aç Yenişehir'de piyanolu günler başladı
A
a

Yenişehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği kursta öğrenciler piyano eğitimi alıyor.

HAFTANIN 6 GÜNÜ EĞİTİM VERİLİYOR
Toplam 25 öğrencinin katıldığı piyano kursu Matay Spor Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Piyano eğitimlerinin yaz tatiline değin süreceğini belirten kurs öğretmeni Gülya İletmiş, "İlk etapta 25 öğrenci kabul edildi. Bu öğrencilerimizin eğitimleri tamamlandıktan sonra bekleyen 20 öğrencimizi kabul edeceğiz. Piyano eğitimi almak isteyen öğrenci sayısı giderek artıyor" dedi. İletmiş, kursların haftanın 6 günü sürdüğünü kaydetti.

"MERAK DUYAN GENÇLERİ BEKLİYORUZ"
Aslen Kazak olan Özbekistan'da tanıştığı Türk genciyle evlenerek Türkiye'ye gelin gelen Gülya İletmiş, Türkiye'de piyano çalmaya oldukça merak duyulduğunu belirtti. Tek amacının Türkiye'de piyano çalan sayısının artmasına katkı koymak olduğunu anlatan İletmiş, "Bizlere bu imkânı sağlayan Yenişehir Belediyesi'ne ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne çok teşekkür ederim. Yenişehir'de müziğe merak duyan gençlerimizi kursumuza bekliyoruz" diye konuştu.
 
Kaynak : ÖZEL HABER/EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı