Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Yenişehir'de muhtarlara imar mevzuatı anlatıldı

Yenişehir 11 Haziran 2021 12:36
Videoyu Aç Yenişehir'de muhtarlara imar mevzuatı anlatıldı
A
a

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve köy muhtarlarının çağrılı olduğu toplantıda imar mevzuatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler aktarıldı. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ndeki toplantıya katılan Yenişehir Belediyesi İmar Müdürlüğü yetkilileri, köy muhtarlarını bilgilendirirken, onlardan gelen soruları da yanıtladılar.ÖZEL HABER: KAAN KOÇAK
Toplantıya katılan Belediye Başkanı Davut Aydın, bu alanda yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulması için Belediye İmar Müdürlüğü'nün gerekli girişimleri yaptığını vurguladı. Köy muhtarlarından, herhangi bir yapılaşma konusunda başvurular öncesi İmar Müdürlüğü'ne gelerek ön bilgi almalarını isteyen Başkan Aydın, "İmar Müdürlüğü'müz konuyla ilgili nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlere anlatacaktır. Böylece zaman kaybı önlenirken, sizlerin işleri de bir an önce çözüme kavuşturulmuş olacak" dedi.
     Başkan Aydın, "Köyde vatandaşlarımız herhangi bir yapının inşasıyla ilgili başvurularda bulunmadan önce sizlerden görüş istiyor. Sizler de konunun enine boyuna öğrenilmesi için vatandaşlarımızı Belediyemiz İmar Müdürlüğü'ne yönlendirin. İmar Müdürlüğü'müzde vatandaşımıza yol gösterilecektir. Dilekçesinin yazılmasına kadar tüm kolaylıklar sağlanmaktadır" diye konuştu.
    Başkan Aydın, köy muhtarlarından gelen soruların yanıtlanması amacıyla DSİ yetkililerini telefonla arayarak ayrıntılı açıklamalar aldı.
     Toplantının ilerleyen bölümlerinde Belediye İmar Müdürü Kamuran Toraman imar mevzuatıyla ilgili muhtarları bilgilendirdi. Ardından muhtarların talepleri dinlendi. Başkan Aydın, Her köye parke taştan sundurmaya ve çocuk oyun alanlarına kadar hep hizmet verdik. Bu aşamada acil çözüm bulunmasını düşündüğünüz taleplerinizi dinlemek istiyoruz" diye konuştu. Muhtarlar da Başkan Aydın'a taleplerini ilettiler.
 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı