Yenişehir'de metruk binalar yerle bir

Yenişehir 24 Aralık 2021 13:45
Videoyu Aç Yenişehir'de metruk binalar yerle bir
A
a

İçişleri Bakanlığı’nın kamu düzeni ve güvenliği gibi uyuşturucu madde temini ve kullanımı gerekçesiyle metruk binaların yıkımıyla ilgili genelgesinin ardından Yenişehir’de 69 yapının yıkımı gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın kamu düzeni ve güvenliği gibi uyuşturucu madde temini ve kullanımı gerekçesiyle metruk binaların yıkımıyla ilgili genelgesinin ardından Yenişehir’de 69 yapı yerle bir edildi. Yenişehir Belediyesi, son yıkım çalışmasını 30 yıldır ilçede şikayet konusu edilen metruk binada gerçekleştirdi.

BURSA-Yenişehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın kamu düzeni ve güvenliğinin muhafazası, uyuşturucu/uyarıcı madde temini ve kullanımı başta olmak üzere suç ve suçluyla mücadeledeki etkinliğin artırılması amacıyla yayınladığı metruk binalara yönelik genelgenin ardından harekete geçti.

Konuyla ilgili bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Bakanlığımızın metruk binaların tespit edilmesi, iyileştirilmesi, yıkılması veya kullanımının engellenmesiyle ilgili genelgesini dikkate alarak bugüne kadar ilçemizde 69 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bu binalardan 60’ını belediye olarak biz, 9’unu da vatandaşımız kendi imkanlarıyla yıktı” dedi.

Başkan Davut Aydın, metruk binalarla ilgili çalışmaların Yenişehir Kaymakamlığı ve Bursa Valiliği ile koordineli bir şekilde yürütüldüğünü, yıkım ekiplerinin de mevzuat hükümleri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR
Bu arada, metruk binalarla ilgili son çalışma Kozdere yolunda yapıldı. 30 yıldır ilçede uyuşturucu madde kullanımı ve teminiyle ilgili şikayetlere konu olan binaya çevre güvenliği de alındıktan sonra müdahale edildi.

Kaba inşaat halindeki 2,5 katlı binanın yıkımını vatandaşlarla birlikte izleyen Belediye Başkanı Davut Aydın, 32 hissedarına ulaşılan metruk yapı enkazının da en kısa sürede kaldırılarak görüntü kirliliğinin önüne geçileceğini söyledi.

Bu arada çevre sakinleri, şikayetlerini dikkate alan Belediye Başkanı Davut Aydın’a yıkım çalışmasından ötürü teşekkür etti.

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERTAN ADANA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat