Yenişehir'de hıdrellez şenlikleri başladı

Yenişehir 7 Mayıs 2022 12:05
Videoyu Aç Yenişehir'de hıdrellez şenlikleri başladı
A
a

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte köylerde peş peşe hıdrellez şenlikleri düzenleniyor.

2 BİN KİŞİ KATILDI
Bayramın 3'üncü günü Barcın Köyü'nde düzenlenen hıdrellez şenliğine 2 bin kişi katıldı. Kaymakam Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar şenlikte hazır bulundular.


 
YARIŞMALAR DÜZENLENDİ
Konuklara etli bulgur pilavı, ayran, tatlı ve turşu ikram edilirken, çuval ve yumurta yarışmaları düzenlendi. Barcın Muhtarı İsmail Yüksel, konukların ve köy halkının güzel bir gün geçirdiğini belirterek katılanlara teşekkür etti.

 
ORGANİZASYONA TAM NOT
Barcınlılar Derneği Başkanı Erdoğan Açar ise "Muhtarımızın da gayretleriyle çok güzel bir organizasyon oldu. Konuklarımız da bizler de farklı bir gün yaşadık" dedi. Bu arada dernek tarafından konuklara alışveriş çantası hediye edildi.
 

 
Yenişehir'in köylerinde her yıl mayıs ayından itibaren düzenlenen hıdrellez şenlikleri bu yıl bayramın üçüncü günü yapılmaya başlandı. Barcın Köyü'nde düzenlenen hıdrellez şenliği başarılı organizasyonuyla dikkat çekti. 2 bin davetlinin katıldığı şenlikte Kaymakam Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar hazır bulundular.
Etkinlikte konuklara etli bulgur pilavı, ayran, tatlı ve turşu ikram edildi. Ayrıca çuval ve yumurta yarışmaları düzenlendi. Barcın Köyü Muhtarı İsmail Yüksel, konukların ve köy halkının güzel bir gün geçirdiğini belirterek katılanlara ve destek olanlara teşekkür etti.
Barcınlılar Derneği Başkanı Erdoğan Açar ise Muhtar İsmail Yüksel'in etkinliğin gerçekleşmesindeki gayretlerine dikkat çekti. Açar, "Muhtarımızın da gayretleriyle çok güzel bir organizasyon oldu. Konuklarımız da bizler de farklı bir gün yaşadık. Bizler de onlar da mutlu oldu" dedi. Etkinliğin sonunda dernek tarafından konuklara alışveriş çantası hediye edildi.
 
 
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat