Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YENİŞEHİR'DE GÖZLER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ'NDE

Yenişehir 8 Mart 2021 12:20
Videoyu Aç YENİŞEHİR'DE GÖZLER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ'NDE
A
a

Yenişehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında tek gündem maddesiyle toplandı. Çiçeközü, Demirboğa, Orhaniye, Karasıl ve Karaköy mahallelerinde 442/3367 Sayılı Köy Kanununa göre Onaylı Köy Yerleşim Planlarının, Kırsal Yerleşim Alanı kapsamına alınması oybirliğiyle kabul edildi.

ÖZEL HABER:ERTAN ADANA

"İMAR BAŞVURULARINDAKİ

SIKINTILAR GİDERİLECEK"

Yenişehir Belediye Meclisi'nin önceki toplantısında, Çiçeközü, Demirboğa, Orhaniye, Karasıl ve Karaköy mahallelerinde 442/3367 Sayılı Köy Kanununa göre Onaylı Köy Yerleşim Planlarının, Kırsal Yerleşim Alanı kapsamına alınması konusu İmar Komisyonu'na sevk edilmişti. Yapılan son toplantıda, Belediye Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partilerin sözcüleri yaptıkları açıklamalarda, konuyu incelediklerini ve vatandaşın lehine bir gelişme olarak değerlendirdiklerini ifade ettiler. Ardından, İmar Komisyonu'nda görüşülüp Meclis'e getirilen gündem maddesi oylandı. Oylama sonucunda gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi. 

"BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ'NDE 
GÖRÜŞÜLÜP OYLANACAK"


Sorunun 90'lı yıllara kadar uzandığını belirten Belediye Başkanı Davut Aydın, gündem maddesinin onaylanmasının vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesini sağlayacağını açıkladı. Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki toplantıda konunun gündeme alınacağını söyleyen Başkan Aydın, "11 Mart'ta Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı var. Bu toplantıda, bugün aldığımız bu karar gündeme gelecek ve oylanacak. Büyükşehir Belediye Meclisi'nden de onay alınmasıyla birlikte söz konusu köylerdeki imar uygulamalarında karşılaşılan sıkıntılar da ortadan kaldırılmış olacak. Böylece vatandaşımızın mağduriyetini sona erdirmiş olacağız" dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı