Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Yenişehir'de göletlere balık takviyesi yapıldı

Yenişehir 2 Eylül 2021 14:53
Videoyu Aç Yenişehir'de göletlere balık takviyesi yapıldı
A
a

Yenişehir'deki 2 sulama göletine toplam 33 bin 500 adet yavru balık bırakıldı. 2-3 yıl sonra erişkinliğe ulaşacak balıklarla, göletlerdeki balık varlığının artırması amaçlanıyor.

"ÇALIŞMA BAŞARIYLA SONUÇLANDI"
     Yenişehir Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmayla sulama göletlerindeki "balıklandırma" çalışmalarının başarıyla tamamlandığını belirtildi. Orhaniye Köyü'ndeki sulama göletine 31 bin adet, Terziler Köyü'ndeki sulama göletine ise 2 bin 500 adet olmak üzere toplam 33 bin 500 adet yavru sazan balığı bırakıldı. Yavru balıkların bırakıldığı sulama göletlerindeki balık varlığının arttırılması hedefleniyor."BALIK VARLIĞI ARTIRILIYOR"
Edirne Su Ürünleri Üretme İstasyonu'ndan sağlanan yavru sazan balıkları göletlerin kıyı bölgelerinden Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından suya salındı. Yavru balıkların 2 ile 3 yıl aradan sonra erişkinliğe ulaşacağı ve böylece sulama göletlerindeki balık varlığının artırılmış olacağı belirtildi. Her yıl bu aylarda göletlerin bulunduğu köy muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda balıklandırma çalışmaları sürdürülüyor.
 
Kaynak : ÖZEL HABER/KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı