Yenişehir'de gençler yönetime katılıyor

Yenişehir 7 Nisan 2022 13:43
Videoyu Aç Yenişehir'de gençler  yönetime katılıyor
A
a

"Yönetime Katılıyorum, Başarımı Arttırıyorum" projesinin 5. ayında da bugün 10 öğrencimiz kamu kurumlarında yönetime katıldı.

BELEDİYE ÇALIŞMALARI VE PROJELER ANLATILDI
Gençlerin yönetime katılması ve kamu hizmet sunumunu öğrenmesi amacıyla ayda bir gün bir lise son sınıf öğrencisi ilçeli yöneticilerle mesai yapıyor. Belediye Başkanı Davut Aydın, "Bizimle mesai yapan Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Sudenaz Ülgen Başkanımıza belediyemizin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aktarımında bulunduk" dedi.
 
KURUMUN İŞLEYİŞİNDE YER ALIYORLAR
Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz da projenin 5. ayında 10 öğrencinin kamu kurumlarında yönetime katıldığını belirtti. Ayaz, "Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Eren Köse ile gün içerisinde kurumun işleyişinde yer aldı. Öğrencimiz ile okul ve kurum ziyaretlerinde bulunuldu" diye konuştu.
 
ÖĞRENCİLER FİDAN DİKİMİNE KATILDI
Temsili yöneticilerin kurumda ağırlandığını ve ardından Aydoğdubey İlkokuluyla birlikte ağaç dikim etkinliğine katılım sağlandığını anlatan Ayaz, "Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen ve koltuğunu öğrencilerimizle paylaşan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER/EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat