Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YENİŞEHİR'DE FESTİVAL YERİNE SÜNNET ŞÖLENİ

Yenişehir 9 Eylül 2021 15:17
Videoyu Aç YENİŞEHİR'DE FESTİVAL YERİNE SÜNNET ŞÖLENİ
A
a

Türkiye genelindeki doğal afetler ve orman yangınları nedeniyle bu yıl iptal edilen Yenişehir Uluslararası Altın Biber Festivali yerine sünnet şöleni düzenleyen Yenişehir Belediyesi, 63 ailenin mutluluğuna ortak oldu.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “üretken belediyecilik” anlayışıyla halka hizmet götürme gayretinde olduklarını belirtti. Başkan Aydın, “Biz büyük bir milletiz. Büyük milletler aynı zamanda büyük bir ailedir. Ülkenin hangi coğrafyasında yaşanırsa yaşansın, üzüntüler de sevinçler de hepimizin. Bugün de burada 61 evladımızın ve ailelerinin hayatlarının en güzel, en anlamlı ve en mutlu günlerinden birine ortak oluyoruz” diye konuştu.


 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki orman yangınları ile Karadeniz bölgesindeki sel felaketinin ardından iptal ettiği Uluslararası Altın Biber Festivali yerine, düzenlenen sünnet şöleni ile 61 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Yenişehir Belediyesi Su Deposu Kır Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen şölene ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Çocukların çeşitli gösteri ve müzik eşliğinde gönüllerince eğlendirildiği şölende, okunan duaların ardından söz alan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “üretken belediyecilik” anlayışıyla halka hizmet götürme gayretinde olduklarını belirtti. Başkan Aydın, “Biz büyük bir milletiz. Büyük milletler aynı zamanda büyük bir ailedir. Ülkenin hangi coğrafyasında yaşanırsa yaşansın, üzüntüler de sevinçler de hepimizin. Bugün de burada 61 evladımızın ve ailelerinin hayatlarının en güzel, en anlamlı ve en mutlu günlerinden birine ortak oluyoruz” dedi."GELECEK SİZİN"
Şölenin gerçekleştirildiği ve kısa süre önce hizmete açılan Yenişehir Belediyesi Su Deposu Kır Düğün Salonu’nun da toplumsal temel ihtiyaçları çözen belediyecilik anlayışıyla ilçeye kazandırıldığını vurgulayan Başkan Davut Aydın, “Şimdi buradan mutluluklarına ortak olduğumuz evlatlarımıza ve gençlerimize bir büyükleri olarak çağrım var. Evet çocuklar, gençler ki ben sizlere yükselen nesil diyorum. Unutmayın gelecek sizindir ve bu devleti yükseltecek ve kıyamete kadar yaşatacak olanlar da sizlersiniz. Bunu sakın unutmayın” diye konuştu.Program öncesinde Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi önünden düzenlenen konvoyla ilçe turu attırılan sünnet çocuklarına altın hediye eden Başkan Aydın, ailelerine de “Allah, düğünlerini göstersin. Umarım orada da bir arada olur, hep birlikte eğleniriz” temennisinde bulundu.


 
Kaynak : ÖZEL HABER/KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı