Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YENİŞEHİR'DE EKMEK VE PİDEYE ZAM YOK

Yenişehir 8 Nisan 2021 13:52
Videoyu Aç YENİŞEHİR'DE EKMEK  VE PİDEYE ZAM YOK
A
a

Kalite ve gramaj farkıyla vatandaşın yanında olan Yenişehir Belediyesi YESAŞ Ekmek Sanayii A.Ş, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında ekmeğe ve pideye zam yapmama kararı aldı. İlçede 300 gram ekmek ve pide 1,75 liradan satılacak.ÖZEL HABER - ERTAN ADANA
"2 YILDIR ZAM YAPMIYORUZ"

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, YESAŞ’ın kalite ve gramaj farkıyla ilçe halkına en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğini söyledi. “YESAŞ’ta iki yıldır ramazan ayında ekmek ve pideye zam yok” diyen Başkan Aydın, “Malum bu yılın şubat ayında iki yıldır olduğu gibi 300 gram ekmeğin 1,75 TL’den satışına devam kararı almıştık. Benzer bir kararı ramazan pidesi için de aldık. 300 gram pidenin satış fiyatı da yine 1,75 TL’den olacak” dedi.

"EKMEĞİMİZİ İSRAF ETMEYELİM"
Günde 13-15 bin, yılda ortalama 5,5 milyon ekmek üretip ilçe merkezi ile 61 kırsal mahallede vatandaşla buluşturan YESAŞ’ın geniş bir ürün yelpazesi olduğuna işaret eden Başkan Aydın,
yerel yönetim olarak üzerlerine düşeni yapmayı sürdüreceklerini kaydetti. Vatandaşları ekmek israfına karşı uyaran Aydın, "Türkiye'de üretilen her 10 ekmekten 1'i israf olurken, israf edilen ekmeğin ekonomik kaybı, yıllık 700 milyon doları buluyor. Dolayısıyla ekmeğimizi israf etmeyelim" diye konuştu.Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, yaklaşan ramazan ayı öncesi pide ve ekmeğe zam yapılmayacağını açıkladı. Aydın, geçen şubat ayında iki yıldır olduğu gibi 300 gram ekmeğin 1,75 TL’den satışına devam kararı aldıklarını hatırlatarak, "Benzer bir kararı ramazan pidesi için de aldık. 300 gram pidenin satış fiyatı da yine 1,75 TL’den olacak” diye konuştu."İSRAFTAN KAÇINALIM"
     Ekmek israfına karşı vatandaşları duyarlı olmaya çağıran Başkan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Bu konuda vatandaştan bir ricam olacak. Malum Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan, "Sağlıklı Beslenme ve Gıda İsrafı" başlıklı rapor, Türkiye'de ekmek israfının ulaştığı ürkütücü boyutu gözler önüne seriyor. Türkiye'de üretilen her 10 ekmekten 1'i israf olurken, israf edilen ekmeğin ekonomik kaybı, yıllık 700 milyon doları buluyor. Dolayısıyla ekmeğimizi israf etmeyelim. Ekmeğimizi sevinçlerimiz ve hüzünlerimiz gibi komşularımızla, ihtiyacı olan kardeşlerimizle paylaşalım.”
     Başkan Aydın ayrıca, “Bu vesile ile tüm İslam alemine, Türkiye’ye, Bursa’ya ve ilçemize güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir ramazan ayı diliyorum. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz” diye konuştu.


 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı