Yenişehir’de çevreyi kirletenlere tepki

Bursa 12 Aralık 2022 11:17
Videoyu Aç Yenişehir’de çevreyi kirletenlere tepki
A
a

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde doğaya piknik yapmaya gidenlerin geride bıraktığı çöp ve atıklar duyarlı vatandaşların tepkisini çekiyor.

Yaz ayları boyunca özellikle hafta sonları kendilerini doğanın koynuna atan piknikçiler geride çöp yığınlarını bırakıyorlar. Doğaya saygı duymayanların insana da saygısından söz edilemeyeceğini belirten çevreci vatandaşlar, bu vurdumduymazlığa tepki gösteriyorlar.
Piknikçilerin yoğun olarak uğrak yeri olan bölgelerin yanı sıra sulama göletlerinin de çöp esareti altında kaldığını belirten çevreciler, "Doğanın güzelliklerinden yararlanıp güzel bir gün geçirdikten sonra böylesi çirkin bir manzaraya neden olunmamalıdır" dediler
Naylon poşetlerden içecek kutularına, plastik saklama kaplarından yiyecek atıklarına kadar her şeyin geride bırakıldığını söyleyen çevreciler, "Kısa sürede doğal güzelliklerin içinde çirkin görüntüler oluşuyor. Doğa güzelliklerinin bağrındaki çöpleri ve atıkları topluyoruz. Ancak çöpler her yerde ve toplamakla bitmiyor. Doğal çevreyi tehdit eden bu sorumsuzluğun bitmesini istiyoruz" dediler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat