Yenişehir'de bayram coşkuyla kutlandı

Yenişehir 13 Temmuz 2022 12:29
Videoyu Aç Yenişehir'de bayram coşkuyla kutlandı
A
a

Kurban Bayramı Yenişehir'de de coşku içinde kutlandı. Bayramlaşma töreninde birlik ve beraberliğin önemi anlatıldı. 

 BAYRAM HAREKETLİLİĞİ
Yenişehir'de arife gününe kadar vatandaşlar yoğun biçimde alışverişini yaptılar. İlçe dışından yakınlarına bayram ziyaretine gelenlerle birlikte hareketlilik giderek arttı. Bayramın ilk günü Yenişehir Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.
 
"SEVGİ, HOŞGÖRÜ VE YARDIMLAŞMA"
Kaymakam Rahmi Köse, "Bayramlarda milli birlik ve beraberliğimiz en üst düzeye çıkmakta, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenmekte, dargınlıklar ve küskünlükler unutulmakta, sevgi ve hoşgörü en yoğun bir şekilde yaşanmaktadır" dedi.
 
"ÜLKEMİZİ KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR"
Belediye Başkanı Davut Aydın da "Milli ve dini bayramlarımız birlikteliğimizi güçlendirir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. İçeriden ve dışarıdan ülkemizi karıştırmak isteyenler var. Art niyetlilere Cenabı Allah fırsat vermesin diyorum" dedi.

1) Bayramlaşmaya Kaymakam Rahmi Köse, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
 
2) Her bayram olduğu gibi Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Huzurevi ve Garnizon Komutanlığı ziyaret edildi.
 
Yenişehir Belediyesi'nin organize ettiği bayramlaşma programı Belediye Meydanı'nda gerçekleştirildi.
Bayramlaşmada konuşan Kaymakam Rahmi Köse şunları kaydetti: "Milli ve dini bayramların Türk milletinde yeri çok önemli bir yere sahip. Duygularımızı en üst düzeyde yaşamaktayız. Gerçekten de milli birlik ve beraberliğimiz en üst düzeye çıkmakta, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenmekte, dargınlıklar ve küskünlükler unutulmakta, sevgi ve hoşgörü en yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Bayramınız tekrar kutlu olsun, bu bayramın şehrimize ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum."
 
 
"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ
BOZULMASIN"

Belediye Başkanı Davut Aydın da milli ve dini bayramların toplumsal birlikteliği güçlendirdiğini anlattı. Başkan Aydın, "Milli ve dini bayramlarımız birlikteliğimizi güçlendirir. Bugünlerde sevgilerimiz çoğalır, duygusallaşırız. Allah'a şükürler olsun ki bu aziz vatanda şerefli bayrağın altında bu bayramın rahat bir şekilde kutlamayı nasip etti. Şu an bizler için vatanı için mücadele eden emniyet güçlerimizin Allah yardımcısı olsun. Cenabı Allah'tan nice bayramlara sağlıklı bir şekilde erişmemizi niyaz ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, Dışarıdan ve içeriden ülkemizi karıştırmak isteyenler var. Art niyetlilere Cenabı Allah fırsat vermesin diyorum" diye konuştu.
Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşmaya programı Kaymakam Rahmi Köse, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Belediye Başkanı Davut Aydın, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katıldı.
      Tarihi Belediye Binası önündeki bayramlaşmanın ardından yöneticiler Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, huzurevinde bulunanların ve görevli personelin bayramını kutladı. Ardından sırasıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ile Hava Meydan Komutanlığına giderek ülkenin güvenliği için görevleri başında bulunan personel ve vatani görevini yerine getiren askerler ile bayramı kutlandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat