YENİŞEHİR'DE YILAN PANİĞİ

Yenişehir 14 Mayıs 2022 14:04
Videoyu Aç  YENİŞEHİR'DE  YILAN PANİĞİ
A
a

Yenişehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna'ya çiftlikte yılan saldırdı. Tuna, taş atarak yılanın saldırısından kurtuldu.

"TAŞ ATTIK BELİ KIRILDI"
Karaköy'deki süt hayvancılığı işletmesindeki ineklerinden bir tanesinin öldüğünü ardından yılan saldırısına uğradığını belirten Tuna, "Oğlum Yusuf ile çiftçiliğe içine gübre taşırken bir yılanın başını kaldırmış bize doğru gelmekte olduğunu gördük. Taş attık ve hayvanın beli kırıldı" dedi.
 
"İNEĞİ YILAN MI ZEHİRLEDİ?"
Hayvan barınağında sebepsiz biçimde ölen ineğini veteriner hekimlerin incelediğini ve kesin bir sonuca ulaşamadıklarını anlatan Tuna, "TARSİM veterineri ve diğer veterinerler hayvanın memesinde yırtık tespit ettiler. Yılan ısırığı olabilir mi diye düşündük. 30 bin liralık ineğimizi kaybettik" diye konuştu.
 
"TOPRAĞA GÖMDÜK"
Havaların ısınmaya başlamasıyla doğada karşılaşılan yılanların doğal denge için önemini vurgulayan Tuna, "Çiftçilerimiz son derece dikkatli olsunlar" dedi. Tuna, ölen ineği ve yılanı toprağa gömdüklerini sözlerine ekledi.
 

 
Havaların ısırmaya başlamasıyla birlikte doğadaki hayvan hareketliliği de artıyor. Önceki gün Yenişehir Karaköy'de yaşanan olayda hayvan yetiştiricileri kendilerine doğru gelerek saldıran bir yılanı öldürdüler.
Yenişehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, öğleden sonra hayvan çiftliğine oğlu Yusuf Tuna ile hayvan gübresi taşırken bir yılanın saldırısına uğradıklarını anlattı. Tuna, "Kafasını kaldırmış bize doğru gelen yılanı görünce büyükçe bir taşı fırlattık. Hayvanın beline isabet etti. Sonra kafasını ezdik. Çiftlikteki bir ineğim ölmüştü. TARSİM veterinerine durumu bildirdik. Yaptığı incelemede ineğin memesinde yırtık tespit etti. Isıran yılanın zehrinden mi öldü bilmiyoruz" dedi.


 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat