Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YENİŞEHİR ÇAYIRLI'YA MODERN MAHALLE KONAĞI

Yenişehir 28 Nisan 2021 13:18
Videoyu Aç YENİŞEHİR ÇAYIRLI'YA MODERN MAHALLE KONAĞI
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehir’in Çayırlı Mahallesi’ne kazandırılan Mahalle Konağı inşaatında artık sona gelindi.Özel Haber: Mustafa EFE

     Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede de özelikle kırsal mahallelerde yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları da aralıksız sürdürüyor. Tüm dünyada yatırımların neredeyse durma noktasına geldiği pandemi sürecine rağmen özellikle altyapı ve ulaşım yatırımlarından asla taviz vermeyen Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan kırsal mahallelere de sosyal donatı alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Yenişehir’in Çayırlı Mahallesi için projelendirilen Mahalle Konağı’nda çalışmalar hızla ilerliyor. Kaba inşaatın tamamlandığı, dış cephe boyama işlerinin bittiği proje 5 bin 938 metrekare alan üzerinde hayata geçirdi. Toplam 520 metrekare alan üzerine inşa edilen projede, düğün salonu ve mutfak, muhtarlık ofisi, kooperatif yönetim odası, misafir konaklama odası, berber odası ile 212 metrekarelik teras alanı bulunuyor.
Çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte Çayırlı Mahalle Konağı’nın Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor."PROJENİN TAMAMLANMASINI HEYECANLA BEKLİYORUZ"
     Gerçekleştirilen çalışmanın kendileri açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Muhtar Sarı, "Bu örnek bir proje.  Çayırlı'da böyle bir tesis yoktu ve vatandaşlar cemiyet düzenlerken çok zahmet çekiyorlardı. Örneğin, düğün, sünnet gibi etkinlikleri yer olmaması nedeniyle evlerin bodrum katlarında ya da avlularda yapmak zorunda kalıyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'a köy halkım adına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı