Yenişehir Belediyespor’dan ‘bölgesel’ açıklaması

Yenişehir 9 Ekim 2021 13:27
Videoyu Aç Yenişehir Belediyespor’dan ‘bölgesel’ açıklaması
A
a

Yenişehir Belediyespor'dan yapılan açıklamada, bölgelere ayrılan gruplarda şehir takımlarının yalnızca İstanbul ekipleriyle mücadele edecek olmaları yüzünden TFF'ye serzenişte bulunuldu.

Kulüp Başkanı Serhat Savcı tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "TFF’nin büyük bir adaletsizliğe imza attı. Daha önce Bilecik, Balıkesir ve Kütahya ekiplerinin de yer aldığı gruplarda mücadele ediyorduk. Bu kura çekimi ise tam anlamıyla bir fiyaskodur. Bursa takımları sadece İstanbul ekipleriyle oynamaya mahkum edilmiştir. Her rakibe saygımız sonsuz ancak 3’ncü Lig’e çıkma konusunda bütçeler karşılaştırıldığında ciddi anlamda adaletsizlik vardır. Sadece Yenişehir Belediyespor’un değil bu sorun tüm şehrin problemidir. TFF’nin adı ‘bölgesel’ olan bir ligde sergilediği bu tutumu kabul etmemiz mümkün değildir."

 Bursa’yı Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Yenişehir Belediyespor, bölgelere ayırdığı gruplarda şehir takımlarının sadece İstanbul ekipleriyle mücadele edecek olmaları için TFF’ye serzenişte bulundu.
Türk futbolunun önemli organizasyonları arasında yer alan Bölgesel Amatör Lig’de 2021-2022 sezonunda heyecan fırtınası için geri sayım başladı. Türkiye Futbol Federasyonu, 9 bölgeye ayırdığı 261 takımlar toplamda 27 grupta karşı karşıya getirecek.
TEK DEVRELİ LİG
Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynanacak olup her bölgede grup birincisi olan 3’er takımın tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre oynayacakları bölge birinciliği müsabakaları sonunda bölge birincisi olan 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.
SADECE İSTANBUL TAKIMLARI
TFF, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak ise tepki çeken bir uygulamaya imza attı. Adında ‘bölgesel’ ibaresi olan bir ligde Bursa 6’ncı bölgede 1 ve 2’nci gruplarda 4’er olmak üzere toplamda 8 takımla mücadele edecek.  Bursa ekiplerinin gruplarında ise sadece İstanbul takımları olacak.
İKİ ŞEHİRDEN OLUŞMAMALI
Kura çekimine tepki gösteren Yenişehir Belediyespor Başkanı Serhat Savcı, TFF’nin büyük bir adaletsizliğe imza attığını söyledi. Daha önce Bilecik, Balıkesir ve Kütahya ekiplerinin de yer aldığı gruplarda mücadele ettiklerini hatırlatan Savcı, “ Bu kura çekimi ise tam anlamıyla bir fiyaskodur. Bursa takımları sadece İstanbul ekipleriyle oynamaya mahkum edilmiştir. Her rakibe saygımız sonsuz ancak 3’ncü Lig’e çıkma konusunda bütçeler karşılaştırıldığında ciddi anlamda adaletsizlik vardır. Sadece Yenişehir Belediyespor’un değil bu sorun tüm şehrin problemidir. TFF’nin adı ‘BÖLGESEL’ olan bir ligde sergilediği bu tutumu kabul etmemiz mümkün değildir” açıklamasında bulundu.

 
Kaynak : ÖZEL HABER : KAAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı