Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

YENİŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ESNAFA MÜJDE

Yenişehir 6 Ocak 2021 11:53
Videoyu Aç YENİŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ESNAFA MÜJDE
A
a

Yenişehir Belediyesi, Covid 19 salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında faaliyetlerinde azalma olan iş yerleri ve taşınmaz kiralarında düzenlemeye gitme kararı aldı.

ÖZEL HABER:MUSTAFA EFE 


2021 YILINDA ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın aldığı karar çerçevesinde, 2021 yılında pandemi nedeniyle Haziran ayı dahil olmak üzere 304 iş yerinde de yüzde 60 kira indirimi uygulayacak. Genelge kapsamında kapalı olan iş yerlerinden ise kapalı kaldığı süre boyunca kira alınmayacak. Yenişehir Belediyesi 2020 yılında, kendisine ait olan taşınmazlarda kapalı olan iş yerlerinden, kapalı olduğu süre boyunca kira almamıştı. Belediye, 2021 yılında da esnafın yüzünü güldürdü.
 
“ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ”
 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, uygulamanın hayata geçmesini önemsediklerini dile getirerek şunları söyledi; “Zor günlerden geçiyoruz. Yılın ilk meclis toplantısında esnafımıza ilişkin bir karar aldık. Belediye taşınmazlarını kiralamış olan hemşerilerimizden yüzde 60 kira azaltımına gideceğiz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Yaralarımızı dayanışmayla saracağız. Bu zor günleri birlikte omuzlayarak atlatacağız”Kaynak : ÖZEL HABER:MUSTAFA EFE
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı