Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: 'MARKETİMİZE SAHİP ÇIKALIM'

Yenişehir 25 Aralık 2021 14:31
Videoyu Aç Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: 'MARKETİMİZE SAHİP ÇIKALIM'
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ülke genelinde faaliyete geçirilen Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin 667'ncisi Yenişehir'de açıldı.

"HEMŞEHRİLERİMİZİN İLGİSİNİ BEKLİYOR"
Tarım Kredi Kooperatiflerinin ülke genelinde faaliyete geçirdiği marketlerden bir tanesi de Yenişehir'de açıldı. İznik yolu üzerindeki marketin açılışı dün gerçekleştirildi. Marketin açılış törenine katılan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, "Yenişehirli hemşerilerimizin bu markete sahip çıkacaklarına inanıyorum" dedi.


 
"KENDİ ÜRÜNLERİNİ SATIŞA SUNUYOR"
Yenişehir'in ekonomisinin tarıma dayalı bir ekonomi olduğunu anlatan Başkan Aydın, çiftçiden aldığı ürünleri işleyen Tarım Kredi Kooperatifi'nin yine uygun koşullarda halka satışına başladığını ifade etti. Başkan Aydın, Tarım Kredi Kooperatifi'nin çoğunluğu kendi üretimi olan gıda ve temizlik maddelerini piyasa koşullarının altına satışa sunduğunu belirtti.


 
"BU ALANDA REKABET ORTAMI OLUŞACAK"
Tarım Kredi Kooperatifi'nin marketinin faaliyete geçmesiyle ilçede bu alanda bir rekabetin de oluşacağını vurgulayan Başkan Aydın, "Rekabet iyidir. Bu markete ilçe halkımızın sahip çıkmasını bekliyoruz. Kooperatif ürünlerinin birçoğunu çiftçimizden ve kadın kooperatiflerinden satın alıyor. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak : ÖZEL HABER: ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı