Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: 'CAN DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM'

Yenişehir 22 Ocak 2022 13:31
Videoyu Aç Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: 'CAN DOSTLARIMIZI UNUTMAYALIM'
A
a

Havaların soğumasıyla birlikte dışarıda yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan hayvanların unutulmaması gerekiyor."BELEDİYE OLARAK GEREKENİ YAPIYORUZ"

Sıfırın altında değerlere kadar gerileyen hava sıcaklıkları, insanları olduğu gibi hayvanları da olumsuz etkiliyor. Can dostlarının zorlukla yaşamlarını sürdürdüğü Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, vatandaşların ilgisini bu konuya çekti. Belediye olarak gerekli tüm çalışmaları yapmayı sürdürdüklerini belirten Başkan Aydın, "Bu konuda vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine ve can dostlarımıza sahip çıkacaklarına inanıyoruz" diye konuştu.


 
"MAMA DAĞITIMINA DEVAM EDİYORUZ"
Dışarıda yaşayan hayvanların özellikle bu kış günlerinde yiyecek ve barınağa ihtiyaç duyduğunu ifade eden Başkan Aydın, belediye olarak gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını, karla kaplı alanlardaki hayvanlara mama dağıtımı yaptıklarını anlattı. Başkan Aydın, "Soğuk hava şartlarında ve karla kaplı alanlarda, yiyecek bulmada zorlanan can dostlarımız için mama dağıtımına devam ediyoruz. Siz de soğuk havalarda Can dostlarımızın beslenmeleri için mama bırakmayı unutmayın" dedi.
 


KEREM'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Dondurucu soğuk ve kar yağışından etkilenen sokak hayvanlarını gören Yenişehir Akçeşme İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi Kerem Demir, kendi biriktirdiği okul harçlıklarından sokak hayvanları için babasıyla mama alıp sokak hayvanlarını besledi.

Kaynak : ÖZEL HABER: EBRU ERGÜL
1000
icon
ali enver lüleci 26 Ocak 2022 10:45

Yenişehir de insan boyunda köpekler kol geziyor.başı boş köpek sürüleri yüzünden insanların can güvenliği tehlikede. belediye beslemek yerine toplayıp barınaklara gönderse daha hayırlı bir iş yapacaktır. umarım bu beslediğiniz köpekler gün gelir de bir yavrumuzu veya yaşlı insanımızı parçalamaz.

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat