Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: 'ET-TEKRARU AHSEN VELEV KANE YÜZ SEKSEN'

Yenişehir 3 Haziran 2022 14:39
Videoyu Aç Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın:  'ET-TEKRARU AHSEN VELEV KANE YÜZ SEKSEN'
A
a

Başkan Aydın, isim vermeden İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel'in sosyal medya paylaşımlarını eleştirdi.

"PROJELERİN TAKİPÇİSİYİZ"
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, girişimlerde bulunup takip ettikleri bazı projeleri zamanından önce açıklamamaya gayret gösterdiklerini belirtti. Başkan Aydın, Özel'i söz konusu projeleri kendisinin girişimleriyle yapılıyormuş gibi göstermekle suçladı.
 
"YALAN MAKİNESİ ALMALI"
İsim vermeden İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel'in sosyal medya paylaşımlarını eleştiren Başkan Aydın, "Bir tane yalan makinesi almam lazım. Korkuyorum o yalan makinesi de bozulur" diye konuştu.
 
"GİRİŞİMLER DAHA ÖNCE BAŞLADI"
Altınordu Spor Kulübü'nün ilçedeki yatırımlarıyla Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği çarşı bölgesinin üzerinin kapatılması çalışmalarına değinen Başkan Aydın, bu projelerle ilgili girişimlerin çok daha önceki yıllarda başladığına dikkat çekti.
 
"HEP TEKRARLIYOR BU ARKADAŞ"
Başkan Aydın açıklamalarını şöyle sürdürdü: "2018'de başlanıyor çarşı projesine. 2021'de verilen önergeyle mi, 2018'deki yapılan işle mi oluyor bu proje. Hep tekrarlıyor bu arkadaş. Et-tekraru ahsen velev kane yüz seksen. Kendisi anlamıyor herhalde biz bunu anlatalım."
 

Yenişehir Belediye Meclisi önceki gün toplandı. Haziran meclisinde 2 ek gündem maddesinin görüşülmesinin ardından Belediye Başkanı Davut Aydın açıklamalar yaptı. İsim vermeden İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel'in sosyal medya paylaşımlarını eleştiren Başkan Aydın, kesinleşmeden hiçbir çalışmayı kamuoyuna duyurmadıklarını belirterek, Özel'i söz konusu projeleri kendisinin girişimleriyle yapılıyormuş gibi göstermekle suçladı.
Başkan Aydın, şunları kaydetti:
"Sosyal medyada bir şey paylaşmıyoruz. Kesinleşmeden açıklamıyoruz. Altınordu Spor Kulübü buraya geldi, müracaat etti. Bakanlık'tan önce kamu yararı kararı aldırması gerekiyordu. Spor Bakanlığı'ndan bu kararı aldırdı. İzinlerini aldılar. Ama bazı arkadaşlar, ilçe başkanı çıkıp 'İYİ Parti geliyor, biz yapacağız, partinin ismini de söylüyor, bu konuda ilk müjdeyi verelim' diyor. Arkadaşlar böyle bir şey yok.
16.5. 2022 tarihinde Mesut Bedel imzalı Büyükşehir'e önerge verdik. Arkadaşımızın yapmış olduğu açıklama  26 Mayıs'ta. Bunun bilinmesini istiyorum.
Toplantı salonunda Altınordu Kulübü'nden gelen yazı okundu. Yazıda şu ifadeler yer aldı:
'Yenişehir'de yaptığımız tesisimiz ilk günden beri Yenişehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın Davut Aydın ile istişare edilerek süreç devam etmektedir. Verdiği desteklerden ötürü Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Altınordu Kulübümüz Yenişehir'de ve Bursa'da gençlere hizmet verecektir. Hiçbir siyasi oluşumun içinde olmadık. Amacımız Türk gençliğine hizmet vermektir.
Kamuoyuna saygıyla...
Mehmet Necati Özdeniz
Altınordu Futbol Yatırımları A.Ş. CEO'

Yazının okunmasının ardından açıklamalarını sürdüren Başkan Aydın şunları söyledi: "Bunu ben yapmadım, hep beraber yaptık. Biz yaptık demedik ki, beraber yaptık. Spor hocaları Yenişehir'den olmalı şartımı söyledim. Hocalar Yenişehirli olacak. Siz meclis üyelerinin bilgisine sunuyorum."
Çarşının üstünün kapatılması çalışmalarına da değinen Başkan Aydın, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Önerge verdik çarşının üstü kapanıyor' diyor. Verilen önerge tarihi 2.6.2021 yılında İYİ Parti Meclis Üyeleri önerge vermişler. Nerede yaşıyor bunlar? 2016 yılında projeye başlanıyor, 2018'de başlanıyor bu iş. 2021'de verilen önergeyle mi, 2018'deki yapılan işle mi oluyor bu iş. Hep tekrarlıyor bu arkadaş. Et-tekraru ahsen velev kane yüz seksen. Kendisi anlamıyor herhalde biz bunu anlatalım. Bu Büyükşehir projesi, bizimle alakası yok.
Kulaktan duyma şeylerle bu iş olmuyor. Hiçbir partiden böyle bir açıklama gelmedi. 2018'de ihalesi yapıldı. 'Biz 2021'de önerge verdik, önergeyle oluyor bu iş' denemez. Yenişehir Belediyesi'ne bir tane yalan makinesi almam lazım. Korkuyorum o yalan makinesi de bozulur. Büyükşehir Belediyesi ile müteahhit karşılıklı feshettiler. 2022 yılında yeni müteahhide verildi bu iş, çarşının üstünü kapatma işi devam ediyor."

 

 
Kaynak : ÖZEL HABER / EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat