Villa kedileri parazitlere karşı ilaçlandı

Bursa 19 Ekim 2021 13:23
Videoyu Aç Villa kedileri parazitlere karşı ilaçlandı
A
a

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde yer alan kedi villalarında hayatlarını sürdüren engelli kediler, iç ve dış parazitlere karşı ilaçlandı.

Her canlıya değer veren ve yaşam hakkına sahip çıkan Osmangazi Belediyesi, sokaklardaki sahipsiz hayvanlar ile birlikte Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ndeki can dostların sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına çalışmalar yürütüyor. Sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en modern hayvan barınağı olma özelliğine sahip merkez içerisinde, trafik kazası ya da farklı sebeplerden dolayı sakat kalan engelli kediler için inşa edilen iki adet kedi villasında yaşamlarını sürdüren 79 kedi iç ve dış parazitlere karşı ilaçlandı.

25'er metrekare genişliğe ve 8 metre yüksekliğe sahip Osmanlı mimarisine uygun olarak inşa edilen villalarda kalan can dostların, yapılan ilaçlama ile uyuz, pire, kene gibi dış parazitlere, şerit ve kelebek gibi iç parazitlere karşı korunması ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri sağlanmış oldu.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı