Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Vekil Su ve Avukat Ağa'dan yazar Adana'ya ziyaret

Yenişehir 28 Haziran 2021 12:19
Videoyu Aç Vekil Su ve Avukat Ağa'dan yazar Adana'ya ziyaret
A
a

Sahip olduğu kalite yönetim belgeleri, akreditasyon ve parametre sayıları, son teknolojik imkanlar ile donatılmış uluslararası geçerliliği olan içme suyu ve atık su laboratuvarları ile alanında örnek alınan bir kurum olmayı başaran BUSKİ, kurumsal kapasiteyi daha üst noktalara taşımak için gerçekleştirdiği eğitim etkinlikleriyle de adından söz ettiriyor.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen 2020 yılı Teknik Destek Programı kapsamında "Metot Geçerli Kılma ve Ölçüm Belirsizliği" eğitimi iki bölüm halinde BUSKİ Dobruca içme suyu ve Doğu atık su arıtma tesislerinde gerçekleştirildi. 30 kişilik laboratuvar personelinin katıldığı, 10 gün ve 90 saat süren eğitimde, genel istatistik kavramı ve tanımlayıcı istatistikleri, hipotez kurabilme ve uygulamaları, uygun istatistik programında analiz edebilme ve sonuçların değerlendirilmesi, istatistik verileri ile validasyon ve verifikasyon raporları düzenleyebilme gibi konuları işlendi.
Bursa Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliğinden Doç. Dr. Efsun Dindar ve Gıda Mühendisliğinden Dr. Öğr. Üyesi Perihan Yolcı Ömeroğlu tarafından verilen eğitimler neticesinde eğitim alan personele katılım belgeleri de düzenlendi.
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı