Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Vatandaştan ATM cihazlarının sökülmesine tepki

Güncel 16 Temmuz 2021 19:10
Videoyu Aç Vatandaştan ATM cihazlarının sökülmesine tepki
A
a

Tüm dünyaya yayılan ve her gün binlerce insanına ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bakanlıklar ve valilikler bir dizi tedbirler alarak vatandaşlara ''sosyal mesafe'' konusunda uyarılarda bulunurken 1 Haziran itibariyle başlayan normalle sürecinde Vakıfbank’ın şube dışı ATM cihazlarını sökmesi tepkiye sebep oldu.

Pandemi sebebi ile şube dışı ATM’lere vatandaşın talebi artarken Vakıfbank’ın Türkiye’deki en yoğun noktalarda şube dışı ATM’lerde azaltmaya giderek şubelerdeki yoğunluğu artırması dikkatlerden kaçmadı. İstanbul’da 300’e yakın, Türkiye’de ise toplamda 500’e yakın ATM cihazını söken Vakıfbank’ın, İstanbul’un en yoğun noktası olan İstanbul Metro İstasyonlarındaki ATM cihazlarını toplu halde sökmesi vatandaşların kafasında soru işaretine neden oldu.
Bankanın şube dışı ATM cihazlarında azaltmaya gitmesi sonrası işlem yaptırmak için Vakıfbank şubesine gelenler şube önlerinde sosyal mesafe kuralını ihlal ederek uzun kuyruklar oluşturdu. 1 saatten beri kuyrukta beklediğini belirten vatandaş, "Sosyal mesafeye uyulmuyor. Bankalar, bu süreçte şube dışı ATM sayılarını artırması gerekirken Vakıfbank ATM sayılarını azaltarak şubelerde yoğunluğa sebep oluyor. Yetkililerin buna çözüm bulması gerek, bu yoğunlukta hiçbir işimizi halledemeyiz. Sağlığımızdan endişe ediyoruz. Normalleşme süreci bu şekilde olmaz. Bu şekilde pandemi bitmez” dedi. Sayın bakanımız ve Vakıfbank yönetiminin alınan bu yanlış kararlardan vazgeçmeleri için vatandaşların yoğun talepleri bulunuyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı