Uçurtmalar organ bağışına dikkat çekmek için uçtu

Sağlık 29 Mayıs 2022 15:17
Videoyu Aç Uçurtmalar organ bağışına dikkat çekmek için uçtu
A
a

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve BÖBDER koordinatörlüğünde Bursa'da yürütülen ‘Kardeşim Olur musun?’ projesinin etkinlikleri devam ediyor.

Bursa'da faaliyet gösteren Bursa Tophane Endüstri Meslek Lisesi, Bursa Ahmet Cevdet Paşa İmam Hatip Lisesi, Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi, Bursa Erkek Lisesi ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesinde yürütülen projede gençlere yönelik etkinlikler yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede, Bursa Kent Ormanında ‘Uçurtma Şenliği’ ne farklı okullardan yaklaşık 300 genç katıldı. Sorumluluk bilinci içerisinde gençleri birleştirmek, ortak bir hedef etrafında birlikte ve uyumlu çalışmaya teşviki sağlandı. Aynı zamanda organ bağışının önemine dikkat çekmeyi hedefleyen şenlikte gençler coşkuyla uçurtmalarını yaparak uçurdu. Sağlıklı yaşam ve organ bağışının önemi konularında şarkılar söyleyen, yapılan yarışmalarda eğlenen gençler hep birlikte güzel bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.
Proje Koordinatörü Psikolog Mürşit Atlıakın, çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini, projenin başından beri yaptıkları çalışmalar ile öğrencilerin örnek olduğunu söyledi. Bu etkinliğin oluşmasında Bursa Büyükşehir Belediyesinin çok destek verdiğini, gençlere verdikleri destek için ayrıca teşekkür etti. Projenin önümüzdeki süreçte doğa yürüyüşleri, sempozyum gibi etkinliklerle devam edeceğini belirtti.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat