TOKİ ORTAOKULU'NDAN 2'NCİ BİLİM FUARI

Yenişehir 1 Haziran 2022 13:51
Videoyu Aç TOKİ ORTAOKULU'NDAN  2'NCİ BİLİM FUARI
A
a

Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı projeler konuklardan yoğun ilgi gördü.

FUARA İLGİ YOĞUNDU
2'nci  "Tübitak 4006 Bilim Fuarı"nın açılış törenine, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv. Trf. Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Belediye Başkan Vekili Mesut Bedel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ve kalabalık bir davetli grubu katıldı.

 
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Okul Müdürü Hüseyin Acet, "Emeği geçen başta idareci, proje koordinatörü, danışman öğretmenlerimizi ve sorumlu öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Davetimize katılan tüm misafirlerimize ve tüm öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz" dedi.

 
TOPLAM 21 PROJE HAZIRLANDI
Bu tür etkinliklerin öğrencilerin araştırma, inceleme ve tasarım becerilerinin gelişmesinde çok önemli katkılar sağladığını vurgulayan Acet, "20 öğretmen ve 77 öğrencimiz toplam 21 proje hazırladılar. 9'u araştırma, 4'ü inceleme, 8'i de tasarım projeleri" diye konuştu.
 
 
 
Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulu 1 öğretim yılında 2'nci  "Tübitak 4006 Bilim Fuarı"nın açılış törenini gerçekleştirdi. Açılış törenine, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hv. Trf. Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, Belediye Başkan Vekili Mesut Bedel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Şube Müdürleri Emrullah Gül, Selami Çiçek, İrfan Karakuş, Okul müdürleri, daire amirleri ve İlçe protokolü katıldı. Okul Müdürü Hüseyin Acet, "Emeği geçen başta idareci, proje koordinatörü, danışman öğretmenlerimizi ve sorumlu öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Davetimize katılan tüm misafirlerimize ve tüm öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz" dedi.
Öğrencilerin çalıştığı projelerin çok ilgi gördüğünü belirten Acet, "Bu tür etkinlikler onların araştırma, inceleme ve tasarım becerilerinin gelişmesinde çok katkı sağlıyor. Projelerin bir kısmı anket çalışması, bir kısmı inceleme, diğer kısmını da tasarım alanında gerçekleştirdiler. Toplam 21 proje hazırladılar. 9'u araştırma, 4'ü inceleme, 8'i de tasarım projeleri" diye konuştu.
Acet çalışmaların sergilendiği etkinlikte 20 öğretmen ve 77 öğrencinin görev aldığını sözlerine ekledi.

 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat