Sarıbal: Köy kalkınırsa yoksulluk en aza iner

Yenişehir 18 Eylül 2021 11:27
Videoyu Aç Sarıbal: Köy kalkınırsa yoksulluk en aza iner
A
a

CHP Bursa Milletvekili ve Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal, Yenişehir'de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Tarımsal üretime ilişkin açıklamalar yapan Sarıbal, partisinin iktidara geldiğinde tarım topraklarını koruyacaklarını ve planlı üretim yapacaklarını anlattı. Sarıbal, "Kooperatifler kuracağız. Küçük üreticiyi koruyacağız. Gençleri köye bağlayacağız. Çiftçimiz olmadan ekmek olmaz, çiftçimiz üretmeden kent ayakta kalamaz. Birlikte üretip hakça bölüşeceğiz" dedi.

     CHP Bursa Milletvekili ve Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal önceki gün Yenişehir’de parti teşkilatını ve sivil tolum kuruluşlarını ziyaret etti. Açıklamalarında tarımsal üretime değinen Sarıbal, "Tarımsal üretim planlaması yapılmalı. Üretim öncesi alım fiyatları açıklanarak çiftçinin kazanabileceği bir güvence sistemi mutlaka oluşturulmalı. Tarımsal destekler ekim öncesi ve zamanında ödenerek, girdi maliyetleri karşısında çiftçi korunmalı. Çiftçilerimizin tarımdaki son teknolojik gelişmeleri uygulamaları için teşvik edilmeli. Aksi duruda bugün olduğu gibi gıda egemenliği ve gıda güvenliği tehdit altında kalır" dedi.     Sarıbal, partisinin iktidara geldiğinde önce ithalatı en aza indireceklerini belirterek şunları kaydetti: "Tarım topraklarını koruyacağız. Planlı üretim yapacağız. Çiftçiyi destekleyeceğiz. Kooperatifler kuracağız. Küçük üreticiyi koruyacağız. Gençleri köye bağlayacağız. Çiftçimiz olmadan ekmek olmaz, çiftçimiz üretmeden kent ayakta kalamaz. Birlikte üretip hakça bölüşeceğiz."     Sarıbal daha sonra Yenişehir Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Şişe Cam, Yağlı Tohumlar Kooperatifi ve Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası'nı da ziyaret ederek yöneticilerle görüştü.
   Orhan Sarıbal, geçen ay vefat eden CHP Belediye Meclis Üyesi Murat Erbaş’ın babası Ali Erbaş’a da taziye ziyaretinde bulundu.
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERTAN ADANA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı