Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Pentagon Kabil Havalimanı dışında patlama olduğunu duyurdu

Güncel 26 Ağustos 2021 18:05
Videoyu Aç Pentagon Kabil Havalimanı dışında patlama olduğunu duyurdu
A
a

Gelen son dakika bilgisine göre Kabil Havalimanı dışında patlama meydana geldi. Yerel kaynaklardan elde edilen ilk bilgilere göre patlamanın bir intihar saldırısı sonucu meydana geldi ve 3 ABD askeri yaralandı. Patlamada aralarında yabancı askerlerin de olduğu 11 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Öte yandan MSB de "Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur" açıkl

Pentagon Sözcüsü John Kirby, tahliyelerin sürdüğü Afganistan’ın başkenti Kabil Havalimanı yakınlarında patlama meydana geldiğini duyurdu.

Pentagon Sözcüsü Kirby, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kabil Havalimanının dışında bir patlama olduğunu teyit edebiliriz. Şu anda kayıp olup olmadığı bilinmiyor. Elimizden geldiğince ek bilgi vermeye çalışacağız” dedi.
 

'İNTİHAR SALDIRISI' İDDİASI

Yerel kaynaklardan elde edilen ilk bilgilere göre patlamanın bir intihar saldırısı sonucu meydana geldi ve 3 ABD askeri yaralandı.
 

YEREL KAYNAKLAR: 11 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Patlamada aralarında yabancı askerlerin de olduğu 11 kişinin hayatını kaybettiği iddia ediliyor.

 

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kabil Havaalanı dışında iki patlama olmuştur. Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur." denildi.

Havalimanının birkaç girişi var. Bu girişlerin hepsinde insanlar yığılmış durumda, terk etmiyorlar. Gece gündüz orada beklemekteler. Bu patlamaların girişlerden bir tanesinde, yabancıların kaldığı bir kamp vardı kapının girişinde. Orada olduğu söyleniyor. Binlerce insan vardı, İngiliz askerleri kapıda beklemekteler. İçerisinde de yüzlerce insan vardı, daha ileri gitmek için bekliyorlardı.

Ben oradan ayrılırken basacak bir yer bulamadım, o kadar kalabalık vardı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı