Özel Teknoloji Fen Kolejinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Bursa 28 Ekim 2021 14:09
Videoyu Aç Özel Teknoloji Fen Kolejinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
A
a

Özel Teknoloji Fen Kolejinde Cumhuriyetin 98. Yılı görkemli etkinliklerle heyecan ve coşkuyla kutlandı.

Özel Teknoloji Fen Koleji konferans salonunda gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin hazırlamış olduğu “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Oratoryosu” izleyenlerin de katılımı ile salonda büyük bayram coşkusu yarattı. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşı mücadelesinin anlatıldığı oratoryoda hep bir ağızdan söylenen “Cumhuriyetle nefes alacağız, Cumhuriyetle kök salıp yeşereceğiz. Biz Atatürk gençleriyiz! Cumhuriyetimizi korkmadan, yılmadan sonsuza dek yaşatacağız.” cümlesi salondaki izleyicilerden büyük bir alkış aldı.

Teknoloji Fen korosu, Cumhuriyetimizin 98. Yıl kutlamaları için Teknoloji Fen Koleji Müzik Bölümü tarafından hazırlanan özel bir repertuvar ile Cumhuriyet parçalarını coşkulu bir şekilde seslendirdi. 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk halkına ve gençlerine emanet ettiği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımı ile renkli görüntülere sahne oldu.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı